Birleşik Krallık Takımı PUBG Nations Cup 2022 şampiyonu oldu

19 Haziran 2022 Pazar günü Birleşik Krallık Kadrosu, Bangkok, Tayland’daki ICONSIAM’da yapılan PUBG Nations Cup (PNC) 2022’de 15 grubu yenerek şampiyon oldu. Alex “vard” Gouge, Christopher “Fexx” Wheddon, Luke “TeaBone” Crafer, Michael “mykLe” Wake ve teknik yönetici Justin “MiracU” McNally’den oluşan takım, dört günlük PUBG Esports aksiyonunun akabinde toplam 203 puanla birinci oldu ve 100.000 Amerikan doları fiyatındaki mükafatın sahibi oldu. Ek olarak, ekip ayrıyeten Pick’em Challenge aktivasyonundan ek fonlar alacak. Toplamda 64 oyuncu ve 16 koça konut sahipliği yapan turnuva; Avrupa, Asya, Asya Pasifik ve Amerika kıtalarından gelen gruplardan oluşuyordu. Birleşik Krallık Grubunu; 500.000 Amerikan doları fiyatındaki ödül havuzundan sırasıyla 58.000 Amerikan doları, 54.000 Amerikan doları ve 44.000 Amerikan doları ödüllerle Vietnam, Brezilya ve Güney Kore izledi.

Avrupa takımları PNC 2022’de nasıl performans gösterdi?

Birleşik Krallık Ekibi, 1. günün ikinci galibiyeti ile yerini güçlü bir halde sağlamlaştırıp, rakiplerine gözdağı vererek turnuvaya başladı. Bu başarıyı, açılış gününün rekor sayısı olan 18 puan alarak 3. maçta ikinci sıraya oturmalarını sağlayan etkileyici bir performans takip etti. Birleşik Krallık takımı, şampiyonluk avında finale kaldıklarından emin olmak için turnuvanın ikinci gününde de yeni bir galibiyet alarak düzgün performansını sürdürdü. 3. günde kadro oyununu bir defa daha yükselten Birleşik Krallık, beş maç boyunca 1 galibiyet ve 40 eleme ile bu tıbbın da üstesinden geldi. Bilhassa Vard, Fexx ve Mykle, her biri 12, 11 ve 9 eleme puanı alarak bu çeşitte başarılı performans sergiledi. Grubun yeterli formu son gün de devam etti. Maç 17’yi kazanan Birleşik Krallık, 203 puanla PNC 2022 şampiyonluk unvanını göğüsledi. Turnuvayı ikinci ve üçüncü sırada bitiren Vietnam ve Brezilya’nın güçlü rekabetinden de üstün bir biçimde çıkmayı başardılar. Birleşik Krallık grubundan “Vard” aktiflik boyunca 36 skor puanı kazanarak turnuvanın “En Pahalı Oyuncusu” mükafatına layık görüldü.

Finlandiya Kadrosu, PNC 2022’ye eksiksiz bir başlangıç yaptı. Takım, birinci günün bitiminde 4. ve 5. maçları kazanarak liderlik tablosunun doruğuna çıktı. Ekip oyuncularından curexi, D1gg3r1 ve PaG3 de günün en yeterli 5 oyuncusu ortasında yer aldı. Güçlü başlangıçlarına karşın Finlandiya, PNC 2022’de öbür bir galibiyet alamadı, lakin grup turnuva genelini altıncı sırada bitirmekten memnun oldu. Türkiye Kadrosu ve Almanya Kadrosu, PNC 2022’de galibiyet alamadı ve turnuvayı 14. ve 16. sırada tamamladı.

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan gelen takımlar artık Eylül’de başlayacak PCS7 Büyük Finalleri’nin yanında, çeşitli bölgesel üçüncü taraf etkinliklerini ve yıl sonundaki PUBG Küresel Championship 2022’yi dört gözle beklemeye başladılar bile.