Son Dakika | Onur Bulut’tan Galatasaray açıklaması

“İspanya’da Malaga’ya gittim gezmeye”

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Bulut, “İspanya’da ağabeyimle dolaştık, güneşi gördük. Almanya’da pek görememiştik. 1 hafta orada kaldık ve geri döndüm. Almanya’da Dortmund’a yakın bir yerde yaşıyorum. İspanya’da Marbella’ya gezmeye gitmiştim.

İspanya’dan teklif var mı?

İspanya’dan taliplerim var mı açıkçası ben duymadım. Olabilir ben tekliflere açığım. Ülkelere bağlı değilim. İspanya’da olsa İspanya olur, İtalya olur, Almanya olur, Türkiye’de o denli. Bir yere bağlı kalmak istemiyorum. Projeler, oynama kuralları, ligin kalitesinden çok, ortam üzere şeyler çok değerli.

galatasaray” target=”_self” style=”text-decoration: underline;font-weight: bold;”> Galatasaray ‘ın ilgisi hakkında…

Ben sordum, Galatasaray’la görüşme olacak dediler ancak oldu mu olmadı mı onu bilmiyorum. Elyasa Süme abi verdi bana bu bilgiyi. İlgi olduğunu söyledi ancak gerisi yok. 1 sene daha kontratım var. O yüzden ben bekliyorum. Olursa olur, olmazsa Kayseri’de memnunum. Kendimi pek baskı altına koymuyorum.

” Beşiktaş hakkında konuşmuştuk”

Büyük kadroda oynamak gurur vericidir. Ben bunu 2 sene evvel demiştim. Orada Beşiktaş hakkında konuşmuştuk. Verdiğim emeklerin karşılığını almamk üzere bir durum bu. Merdiveni üst çıkarken bir takılı kalırsın, devam edersin. Futbolda zati her vakit yüzde yüzünü verirsen kendini aynaya bakabilecek durumda olursun.

“Transfer hakkında konuşmadım”

Ben Kayseri’de kimseyle konuşmadım transfer hakkında. Hatta konuşamam esasen. Kayserispor bana çok takviye verdi. Hem saha içinde hem saha dışında. Berna lider ve Hikmet hocam bana çok yardımcı oldular. Benim gitmek üzere bir niyetim yok ancak kulüpler anlaşırsa neden olmasın.

“Okan hoca Galatasaray’da da büyük işler başarabilir”

Galatasaray’la anlaştığı tez edilen Okan Buruk’u izleme talihim olmadı. Tahminen görmüşümdür lakin şu anda hatırlamıyorum. Okan hoca hakikaten çok uygun teknik yönetici. Başakşehir’deki oynattığı futbolu son periyotlarda herkes takdir etti, herkes çok sevdi. Bence Başakşehir’i Başakşehir yapan Okan hocaydı. Galatasaray’da da büyük işler başarabilir.

Türkiye’de en beğendiği sağ bek?

Fenerbahçe ‘de Osayi-Samuel çok güzel performans sergiledi sağ bekte. Yeniden Trabzonspor’dan Dorukhan da çok uygun oynadı. Rosier’i zati geçen yıldan biliyoruz. Orada sağ bek durumunda en güzel oyuncu seçildi. Kalitesini herkes biliyor.

“Omar çok güçlü bir oyuncu”

Galatasaray’daki Omar’ı Olympiakos’taki vakitten beri biliyorum. Galatasaray’da da yeterli performans sergilemişti. Çok sağlam bir oyuncu. İnşallah kazasız, sakatsız dönemler geçirir” dedi.

Geçen sezonki performansı

Öte yandan, kulübüyle olan kontratı 30 Haziran 2023 yılına kadar devam eden sağ bek oyuncusu, geçtiğimiz dönem çıktığı 41 maçta 1 gol ve 8 asist kaydetti.