Xiaomi sevilen iki modelini daha yeni güncelliyor!

Xiaomi, MIUI 13 güncellemesini Çin’de yayınlamaya devam ederken, Küresel, Hindistan ve öbür pazarlardaki kimi akıllı telefon modellerini de güncellemeyi unutmuyor. Firma bu etapta 2 modele daha yeni arayüzünü gönderiyor.

Xiaomi, MIUI 13 ile birkaç yeni özellik getirirken sistem performansını arttırmaya yönelik özellikler bu yeni sürümde daha fazla dikkat çekmişti. Firmanın açıkladığına nazaran sistem uygulamaları ve üçüncü taraf uygulamaları için yeni orta yüzün performansı bir oldukça arttırılmış.

Xiaomi 2 modeli daha güncelliyor

Xiaomi, Redmi Note 9S ve Redmi Note 9 Pro’nun MIUI 13 güncellemesini hazırlamak için uğraşıyor. Çok yakında Küresel ROM kullanıcıları için kararlı sürümün bu iki model için yayınlanması bekleniyor. Redmi Note 9S ve Redmi Note 9 Pro, kutudan MIUI 11 tabanlı Android 10 ile çıkmıştı. Bu aygıtların 1 Android güncellemesi ve 2 MIUI güncellemesi bulunurken modellerin şu anki sürümleri sırasıyla V12.5.5.0 RJWMIXM ve V12.5.5.0 RJZMIXM. İki model için son Android derlemesi Android 12 ile olacak. Bu iki model için MIUI 13 güncellemesi yayınlanacak ancak aygıtların MIUI 13.5 güncellemesini alıp almayacağı şimdi belirli değil.

Küresel ROM için #Joyeuse kod ismine sahip Redmi Note 9 Pro, aşağıda belirtilen yapı numarasıyla güncellemeyi alması bekleniyor. Redmi Note 9 Pro için, V13.0.0.1 SJZMIXM donanım yazılımı numarasıyla Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesi hazırlanıyor.

Bir öbür model olan #Curtana kod isimli Redmi Note 9S için Küresel ROM’lara, V13.0.0.1 SJWMIXM belirtilen yazılım numarasıyla güncelleme verilecek. Redmi Note 9S‘in, Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesini pek yakında alması bekleniyor.

Redmi Note 9S ve Redmi Note 9 Pro’nun MIUI 13 güncellemesi hakkındaki bir öbür konu ise birinci olarak pilot test kullanıcıları için mevcut olması. Rastgele bir sorun bulunmaz ise, global olarak güncelleme dağıtıma çıkmış olacak. MIUI 13 güncellemesi, sistem uygulamaları için %20–26 “akışkanlığı” güzelleştirirken, üçüncü taraf uygulamalar için %15–52 “akıcılığı” artırıyor.