Spotify K-Pop yıldızlarına torpil yapıyor!

Spotify’ın Blend çalma listeleri, kullanıcıların her kullanıcının dinleme tercihlerine nazaran paylaşılan çalma listeleri oluşturması için kolay bir yol. Mart ayında şirket, 10 bireye kadar yahut müzik sanatkarlarıyla “harmanlama” özelliğini içeren müzik keşif özelliği için güncellemeler yayınladı. Bu yeni K-pop genişlemesi, ikincisinin bir örneğidir.

K-pop Blend sanatkarları ortasında BTS, Stray Kids, ENHYPEN, TOMORROW X TOGETHER, Nmixx ve AB6IX yer alıyor. Bu bilhassa, favori modülleriniz üstte belirtilen gruplarınkilerle karıştırılacak. Olağan birtakım datalar de içermeseydi Spotify özelliği olmazdı. Çalma listelerini karıştırdıktan sonra, hangi ortak müziklere sahip olduğunuzu belirleyen “tat eşleşmesi” puanlarını görüntüleyen bir “paylaşım kartı” alabilirsiniz. Kartlar daha sonra Instagram, Facebook, Snapchat yahut Twitter’da paylaşılabilir.

Spotify K-Pop yıldızlarına torpil yapıyor!

K-pop’un son yıllarda global bir fenomen haline gelmesinin bir nedeni de kümelerin internette inanılmaz derecede etkin olması. İdoller, çeşitli toplumsal medya platformlarında hayranlarla etkileşime girmeye teşvik ediliyor ve bu da hayranlarla parasosyal alakaları artırıyor. Spotify’ın Blend özelliği, belli bir küme yahut idol hakkında bir şeyler bildiğiniz hissini yarattığı için bu dinamiğe hoş bir biçimde yerleşiyor.

Spotify’ın oluşturduğu çalma listelerinin yerinde olup olmadığı ise büsbütün öteki bir mevzu. Mesela kendi BTS Blend müzik listeniz, yeniden BTS’i öneriyor üzere görünüyor olabilir ancak aslında siz daha fazla Post Malone dinlemek istiyorsunuzdur… Lakin yeniden de bu yeni gelişme K-pop severler için olağanüstü üzere görünüyor.