Sony Bluetooth hoparlör pazarına 3 yeni ismi daha dahil ediyor

Sony her ne kadar akıllı telefon ve tablet piyasasında eski günlerine rahmet okutuyor olsa da, Japon teknoloji devinin ilgisini yönelttiği alanlarda hala başa oynadığı bir gerçek. İşte kulaklık ve hoparlör pazarında hala kıymetli bir pazar hissesine sahip olan Sony, bu alandaki rekabet gücünü kaybetmek istemiyor. Şirket tarafından yeni tanıtılan 3 farklı düzeydeki Bluetooth hoparlör modeli de bu açıdan son derece kıymetli.

Sony tarafından tanıtılan modellerin birincisi Sony SRS-XG300 oldu. 3 bluetooth hoparlör ortasında en büyük ve en güçlüsü pozisyonunda olan bu aygıt, tıpkı vakitte da 350 dolarlık fiyatıyla en değerli olanı. Tek bir şarjla 25 saat kullanım ömrü sunan Sony SRS-XG300, 10 dakikalık şarj ile tam 70 dakika boyunca kullanılabiliyor.

Sony Bluetooth hoparlör pazarına 3 yeni ismi daha dahil ediyor

Serinin orta segment modeli olarak dikkat çeken Sony SRS-EX300 modeli ise, suya, toza ve darbelere karşı dayanıklılığıyla dikkat çekiyor. Tek şarjla 24 saat kullanım mühleti vadeden bu aygıtın fiyatı ise 200 dolar olarak belirlendi.

Japon teknoloji devinin bu seriye ilişkin tanıttığı son Bluetooth hoparlör modeliyse Sony SRS-XE200 oldu. Dış tasarım itibariyle orta segment model olan SRS-EX300’ü andıran bu hoparlör modeli ona nazaran biraz daha küçük bir dizayna sahip. Serinin en uygun fiyatlı Bluetooth hoparlörü olan Sony SRS-XE200 modelinin satış fiyatı 130 dolar olarak belirlendi.