Galaxy Z Fold 4 son viraja girdi

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, son vakitlerde katlanabilir akıllı telefon modellerine her zamankinden daha fazla kıymet gösterir oldu. Şirketin katlanabilir akıllı telefonlara yönelik artan ilgisi sonrası, Galaxy S ve Galaxy A serilerinin önümüzdeki yıllarda ikinci plana atılabileceği tezleri dillendirilmeye başlamışken, Samsung cephesinden bu mevzuya ait rastgele bir açıklama gelmemesi de başları düzgünce karıştırdı.

İşte şirketin böylesine kıymet verdiği yeni beğenilen bölümünün en değerli serisi olan Galaxy Z Fold, yakın vakitte yeni modeline resmen kavuşacak. Sızıntılara nazaran 10 Ağustos tarihinde kardeşi Galaxy Z Flip4 ile birlikte tanıtılacak olan Galaxy Z Fold4, bu seferde Amerikan sertifikasyon şurası FCC’nin bilgi tabanında görüldü.

Galaxy Z Fold 4 son viraja girdi

FCC bilgilerine nazaran, S Pen takviyesini sürdürmeye devam edecek olan telefon 2G’den 5G’ye kadar bütün ilişki servislerine kesintisiz dayanak verecek. Bu yeni bilgilerin haricinde daha evvel ortalığa dökülen sızıntılardan öğrendiğimiz kadarıyla, Snapdragon 8+ Gen 1’den güç alacak olan Galaxy Z Fold4’de 12GB RAM ve 256GB / 512GB / 1TB dahili depolama alanı seçenekleri bulunacak.

Elektriksel gücünü 4.400mAh’lık pilinden alması beklenen Galaxy Z Fold4’ün en değerli güncellemelerinin başında ise, katlanma izinin evvelki modele kıyasla hatırı sayılır oranda azaltılmış olması geliyor.