Galatasaray’da Albert Riera veda etti

Galatasaray ’da Fatih Terim’le yolların ayrılmasının akabinde misyona gelen Domenec Torrent’in yardımcısı olarak, bir periyot Galatasaray’da forma giyen Albert Riera getirilmişti.

Dursun Özbek’in lider seçilmesinin akabinde teknik yöneticilik misyonuna Okan Buruk’un getirilmesiyle de Albert Riera misyonundan ayrıldı.

Riera toplumsal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla misyonundan ayrıldığını açıkladı.

Riera’nın açıklaması şöyle;

Sevgili CIMBOM!

2011 yılında bu şahane kulübe futbolcu olarak geldim ve 11 yıl sonra antrenör olarak ayrılıyorum.

Şimdi sizden öğrendiklerimi öbür bir yerde denemenin vakti geldi, kendimi tecrübeli ve hazır hissediyorum ve eminim bir gün tekrar buluşacağız.

Tarihinizin küçük bir modülü olduğum için gurur duyuyor ve her vakit sizin için en güzelini diliyorum.

Üzülmüyorum zira bunun bir veda olmadığını biliyorum yalnızca görüşmek üzere…

ALBERT RİERA KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

15 Nisan 1982 yılında İspanya’da dünyaya gelen Albert Riera, futbolculuk mesleğine Mallorca kadrosunda başladı. Akabinde Bordeaux, Espanyol, Manchester City, Liverpool ve Olympiakos üzere kadrolarda oynadıktan sonra 2011 yılında Galatasaray’da forma giydi.

2014’te Galatasaray’dan ayrılan Riera sırasıyla Watford, Udinese, Mallorca, Zavrc ve Koper formaları giydi. 2016 yılında ise etkin futbol mesleğini noktalayan Riera daha sonra teknik konumlarda misyon almaya başladı.

Orta sahanın solunda forma giyen Riera, Galatasaray formasıyla çıktığı 80 müsabakada 4 gol atarken 10 da asist yapma başarısı gösterdi. Antrenörlük mesleğine daha evvel de Galatasaray’da başlayan 39 yaşındaki deneyimli futbol adamı, 30 Haziran 2021 prestijiyle vazifeden ayrılmıştı. Albert Riera, Torrent’in grubunda tekrar Galatasaray’da misyon almıştı.