Fenerbahçe Beko’nun yeni Başantrenörü Dimitris Itoudis İstanbul’a geldi

ING Basketbol Üstün Ligi’nde şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Beko’nun Başantrenörlük misyonu için 3 yıllık mutabakat sağladığı Dimitris Itoudis, İstanbul’a geldi.

Tecrübeli çalıştırıcıyı İstanbul Havalimanı’nda Sarı-Lacivertli kulübün yetkilileri karşıladı. İstanbul’a gelişinin akabinde Fenerbahçe TV’ye röportaj veren Itoudis, beklentilerin ve sorumlulukların farkında olduğunu lisana getirdi.

Dimitris Itoudis’in açıklamaları şu biçimde:

“Buraya gelirken beklentilerin ve sorumluluklarımın farkındayım. Şu anda yapmak istediğimiz birinci iş, mümkün olan en güzel kadroyu ve grup ortamını yaratarak topluluğumuzu ve taraftarlarımızı memnun etmek olacak. Bilhassa Fenerbahçe taraftarlarına büyük bir teşekkür göndermek istiyorum. Binlerce bildiri aldım. Hepsine karşılık olarak “teşekkürler” diyorum. Yapmamız gereken çok iş var. Ben hiçbir vakit büyük laflar etmenin hayranı olmadım lakin taraftarlarımızı anlıyorum, onların büyük beklentileri var. Bilmelerini isterim ki onların beklentileri, yürekleri ve istekleri; bizim için misyona dönüşecek. Onların bu isteğini karşılayabilmek için bizi daha çok çalışmaya itecek. Onların olağanüstü bir atmosfer yaratarak bizi desteklemelerini bekliyorum. Taraftarlarımızı, Liderimiz Ali Koç’u ve tertip içerisinde bu kadrosu ilişkin olduğu yerlere tekrar taşıma yolunda en düzgün ekibi kurmak için büyük fedakarlıklar yapan herkesi gururlandırmak için üzerimize düşen her şeyi yapacağız.”

Dimitris Itoudis, 21 Haziran Salı günü Ülker Spor ve Aktiflik Salonu’nda düzenlenecek basın toplantısında medya mensuplarıyla buluşacak. Basın toplantısı saat 13.00’da başlayacak.