Cezary Kucharski: Lewandowski, Benzema’dan daha iyi olduğunu göstermek istiyor

Bayern Münih’le Bundesliga’da dönemi şampiyon olarak tamamladıktan sonra kadrodan ayrılmak istediğini açıklayan Robert Lewandowski’nin eski menajeri Cezary Kucharski açıklamalarda bulundu.

İspanya’da yayın yapan radyolardan La Ser’e konuşan Kucharski, “Barcelona ve Lewandowski transfer için uğraşıyor. Sanırım bu transfer olacak. Benzema’dan daha uygun olduğunu göstermek istiyor. Barcelona’ya gitmek istemesinin sebebi bu. Bayern yöneticileri Barcelona’ya gitmek istediğini biliyor. Meslek planı evvel İspanya, sonrasında ABD olacak.” dedi.

Bayern Münih Sportif Yöneticisi Oliver Kahn, yeni transfer Sadio Mane’nin imza merasiminde bahse ait, “Robert Lewandowski’nin 2023’e kadar mukavelesi var ve yeni dönemin birinci idmanında onu kadroyla birlikte görmeyi bekliyoruz. Durumunda bir değişiklik olmadı. Bizimle birlikte olduğu için mutluyuz ve onu idmanda gördüğümüzde keyifli olacağız.” tabirlerini kullanmıştı.

Robert Lewandowski ise daha evvel yaptığı açıklamada şunları söylemişti, “Ayrılmayı istemem parayla ilgili değil. Hayatımda diğer hislerin da olmasını istiyorum. Beni sonuna kadar dinlemediler. İçimden bir ses ayrılmam gerektiğini söylüyor ve bunu aşamıyorum. Bir kulüpte yıllar boyunca oynuyorsanız, daima kendinizi hazır tuttuysanız, sakatlıklarda bile hazırsanız ve en güzel halinizi ortaya çıkardıysanız bence iki taraf için de en yeterli tahlili bulmak gerekiyor ve tek taraflı bakmamak gerekiyor. Burada birkaç yıl oynadıktan sonra bu türlü bir talepte bulunsaydım anlardım lakin bu türlü bir yolu bitirdikten sonra bu saygıyı görmek istiyorum. Kulüp beni neden zorla tutacak ki? Başına bu türlü bir şeyin gelebileceğini gören hangi oyuncu Bayern’e gelmek isteyecek ki? 8 yıldır buradayım. Olağanüstü beşerlerle tanıştım, olağanüstü işler başardık. Bunun hafızalarda bu türlü kalmasını istiyorum.”

Bayern Münih formasıyla geçtiğimiz dönem ligi gol hükümdarı olarak Robert Lewandowski, 46 maçta müddet alırken 50 gol ve 7 asistlik katkı sağlamıştı.

(NTV Spor)