Cardano, haftada 70’den fazla akıllı sözleşme ekliyor! Peki etkisini ne zaman gösterecek!

Eylül 2021’deki büyük bir yükseltmeden sonra, Cardano ( ADA ) blok zinciri ekosistemi, yeni özellikler ve güncellemeler ile, bilhassa de merkezi olmayan ağa eklenen akıllı kontratların sayısı açısından muazzam büyümesini sürdürdü.

Cardano, haftada 70’den fazla akıllı mukavele ekliyor! Pekala tesirini ne vakit gösterecek!

Finans tahlilleri ile bilinen Finbold tarafından elde edilen datalara nazaran, Plutus (Cardano tabanlı bir akıllı kontrat platformu) 8 Nisan ile 8 Mayıs ortasında çarpıcı bir büyüme kaydetti. Bu periyotta en büyük Proof-of-Stake ( PoS ) blok zinciri 283 yeni akıllı mukavele ekledi, 8 Nisan’da 2.400 olan akıllı kontratların sayısı 8 Mayıs’ta 2.683’e çıkmış durumda.

Öteki bir deyişle, bu, Cardano Blockchain Insights’ın gösterdiği üzere, Cardano’nun iki tarih ortasında her hafta ortalama 70’den fazla yeni akıllı mukavele eklediği manasına geliyor.

Cardano ağındaki Plutus komut belgeleri (akıllı sözleşmeler). Kaynak: Cardano Blockchain Insights

Grafik, Cardano ağında çalışan Plutus platformuna dayalı gerçek akıllı mukaveleleri temsil ediyor. Birinci olarak, bir hardfork aktifliğinin modülü olarak Eylül 2021’de Alonzo yükseltmesinin dağıtımından sonra ağda canlı yayına geçtiler.

ADA kilometre taşları yığılmaya devam ediyor

Son gelişme, Cardano’nun bir sonraki hardfork aktifliğine hazırlanırken geldi. Haziran 2022’de yapılması planlanan Vasil hardfork. Gayesi protokolü büyütmek ve süreç hacmini ve bununla birlikte hacmini ve likiditesini kıymetli ölçüde artırmaktır.

Ağ, Nisan ayında toplam ADA cüzdan sahibi sayısını 3 milyona çıkardıktan sonra, ADA üzerine inşa edilen 400 yeni proje ve bir ayda 100.000’e yakın cüzdan eklemek de dahil olmak üzere bir dizi kıymetli dönüm noktasına ulaştı.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Bir cevap yazın