Bakan Kasapoğlu’ndan A Milli Erkek Basketbol Takımı’na destek

Bakan Kasapoğlu, FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri’nde Büyük Britanya ile 3 Temmuz Pazar günü deplasmanda oynayacağı maça İstanbul Sinan Fazilet Spor Salonunda hazırlanan A Ulusal Erkek Basketbol Ekibi’ne ziyarette bulundu. Ziyarette, Türkiye Basketbol Federasyonu Lideri Hidayet Türkoğlu ve idare şurası üyeleri de yer aldı.

A Ulusal Erkek Basketbol Ekibi’nin yeni Başantrenörü Ergin Ataman ve oyuncularla görüşen ve sohbet eden Bakan Kasapoğlu, ulusallara Büyük Britanya karşısında muvaffakiyetler diledi.

Bakan Kasapoğlu, dünyanın farklı ülkelerinde oynayan basketbolcuların ulusal grup ruhuyla bir ortaya geldiğini tabir ederek, “Öncelikli olarak yeni teknik gruba ve sizlere muvaffakiyet diliyorum. Türkiye bir spor ülkesi. Spor ülkesi olması noktasında basketbol öncü bir branş. Burada bulunan her bir arkadaşım bambaşka bir heyecanı müjdeliyor. Ülke olarak sizlerden bambaşka bir umudumuz olduğunu, çok büyük bir heyecanla bu umudun peşinde olduğumuzu söz etmek istiyorum” dedi.

“2022 BASKETBOL YILI OLACAK”

Basketbol ismine 2022 yılından çok umutlu olduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Önümüzde Dünya Kupası Elemeleri ve Avrupa Şampiyonası var. Bu karşılaşmalarda halkımızın yüreği sizlerle olacak. 2022 bence basketbol yılı olacak. Dolu dolu başarılarla geride bırakacağımız bir yıl olacak. Buna inanıyorum. 85 milyon vatandaşımızı memnun edeceğinize inanıyorum. Bu memnunluk bugüne dair olmayacak. Federasyon Lideri Hidayet Türkoğlu nasıl NBA ‘deki başarılarıyla sizleri ateşlediyse, sizler de yeni gelen gençleri ateşleyeceksiniz” diye konuştu.

Basketbolla ilgili bakanlık olarak pek çok projeleri bulunduğunu hatırlatan Bakan Kasapoğlu, kelamlarını şöyle tamamladı;

“Sizlerin başarısı ile bu projelere ivme kazandıracağız. Gençler sizin izinizden yürüyecek. Bakanlık olarak federasyonumuzla, kulüplerimizle birlikteliğimiz devam edecek. Bakanlık olarak ne gerekiyorsa yanındayız. Bundan kuşkunuz olmasın. Birlikte başaracağız. Milletimizi layık olduğu mutluluklarla buluşturacağımıza inanıyorum. Her birinize muvaffakiyetler diliyorum.”

Bakan Kasapoğlu, konuşmasının akabinde ulusalların idmanını izledi. Türkiye Basketbol Federasyonu Lideri Hidayet Türkoğlu, Bakan Kasapoğlu’na üzerinde isminin yazılı olduğu ulusal kadro forması ikram etti.