Göztepe’de belirsizlik korkutuyor

Bu ligde bekleme yapmadan Muhteşem Lig’e dönme hayali kuran sarı-kırmızılı taraftarlar, kulübün futbol şubesinin Danimarkalı ünlü spor adamı Rasmus Ankersen’in ortağı olduğu İngiltere kuruluştu Sports Republic şirketine zaman sürecinin uzaması nedeniyle gergin. Ligde teknik yöneticisini belirleyen kimi kadrolar geçen hafta idmanlara başlarken, birçok kadro da yeni hafta başında alana inecek.

Geçen sezonki takımı büyük oranda dağılan, şimdi teknik yöneticisi muhakkak olmayan Göztepe’de ise idmanların ne vakit başlayacağı ile kamp tarihleri belirsizliğini koruyor. Ankersen ve Göz-Göz’de kelam sahibi olacak Sports Rebuplic şirketinin baş scoutu ve iş geliştirme lideri Roberto Galiardi’nin ellerinde değerli bir oyuncu portföyü bulunduğu, bu nedenle bölüm imzalarının tamamlanmasını bekleyip çabuk etmeyecekleri öğrenildi.

TANNANE DE HOLLANDA’DA

Göztepe’den ayrılan isimler transferde beğenilen olmayı sürdürüyor. Sarı-kırmızılılarla mukavelesi biten Oussama Tannane, Hollanda Ligi takımlarından Nijmegen’e transfer oldu. Geçen dönem içinde Ndiaye’nin Shanghai Port’a, Obinna’nın FC Cincinnati’ye satıldığı, mukavelesi feshedilen Franco Di Santo’nun Meksika grubu Tijuana’ya, Kenan Piric’in ise Güney Kıbrıs kadrosu AEK Larnaca’ya transfer olduğu Göz-Göz’de gruptan ayrılan Soner Antalyaspor’a, Murat Paluli ise Sivasspor ‘a imza atmıştı.

5 YABANCI DURUYOR

Kadrosundaki 14 yabancıdan Burekovic’in ayrıldığı, Moubandje, Wilker ile Jahovic’in mukavelelerinin bittiği Göztepe’de geçen dönemden kalan yabancılar Mihojevic, Arslanagic, Lourency, Baku ve Tijanic’in kontratları ise hala devam ediyor. İzmir temsilcisi yeni dönemde 1’inci Lig’de statü gereği takımında 8 yabancı bulundurabilecek.

Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)