Yeni Apple Watch modellerini bekleyenlere kötü haber

Eylül ayının yaklaşmaya başlamasıyla birlikte, kulisler Apple haberleriyle dolup taşmaya başladı. Apple sızıntıları denilince akla gelen birinci isimlerden biri olan ünlü gazeteci Mark Gurman ise, bugün yeni akıllı saat modellerine ait epey değerli tezler ortaya attı.

Gurman bugüne kadar paylaştığı yazı ve tweet’lerinde Apple Watch Series 8’de yeni bir yonga setinin bulunacağını ve bu sayede Watch Series 6 ile birebir yonga setini kullanan Watch 7’den çok kıymetli bir farkının olacağını söylüyordu. Lakin ünlü gazeteci fikrini değiştirmiş üzere görünüyor.

Yeni Apple Watch modellerini bekleyenlere makus haber

Bugün bir internet sitesine röportaj veren Gurman, Apple Watch Series 8’de kullanılacak yonga setinin Watch Series 7 ile tıpkı olacağını yani rastgele bir değişiklik yapılmayacağını söyledi. Aslında bu açıklamanın bir öteki manası ise, Watch Series 8 iki sene evvel piyasaya sürülen Watch Series 6 ile birebir yonga setini kullanacak.

Öte yandan makûs haberin tek sahibi Apple Watch Series 8 değil. Mark Gurman tarafından yapılan açıklamalara nazaran, bu yıl tanıtılması beklenen bir başka akıllı saat modeli olan Watch SE 2’de de beklentilere karşılık vermeyerek küçük ekranla karşımıza çıkacak.

Bilindiği üzere bugüne kadar paylaşılan savlarda, Apple Watch SE 2’de tıpkı Apple Watch Series 7’de gördüğümüz üzere büyütülmüş dokunmatik ekranın olacağı konuşuluyordu. Lakin Gurman’ın tezleri doğruysa, daha büyük ekranlı SE 2 hayalleri de bir sonraki bahara kaldı.