Seyahat etmek artık ultra lüks! İşte üzen fiyatlar

Hayat pahalılığı kendini büsbütün göstermiş durumda. Bilhassa geçen yıldan beri başlayan iktisattaki sorunlar farklı enstrümanlarla denetim altına alınmaya çalışılıyor. Lakin buna karşın dış etkenler küresel piyasalarda durumu makus tarafta etkilemeye devam ediyor.

Rusya Ukrayna savaşının patlak vermesi ve FED‘in faiz artırımı yapması küresel piyasalarda kimi çalkantılara sebep olmuş durumda. Artan maliyetler ve hayat pahalılığı direkt olarak akaryakıt kesimine de yansıyor. Hal bu türlü olunca da seyahat planı yapanlar için durum berbata gidiyor. Görünüşe nazaran şu anda uçak ve otobüs üzere seyahat araçlarının bilet fiyatlarında önemli artışlar meydana geliyor.

Seyahat etmek artık ultra lüks! İşte üzen fiyatlar

Fiyat artışlarının bir mühlet daha devam etmesi bekleniyor. Bu da bu yıl seyahat planı yapan insanların planlarını suya düşüren bir etken. Otobüs fiyatlarında bayram periyodunda yüzde 150’ye varan artışlar yaşanmıştı. Obilet.com bilgilerine nazaran öteki bayramlara nazaran önemli artışlar kaydedildi. Yaz aylarının yaklaştığı bu devirde beşerler tatil planları yapmaya başlıyor. Fakat ne yazık ki bu yıl tatil yapmak gitgide daha sıkıntı hale gelecek. Çünkü bir bilet satın almak artık minimum fiyat kadar maliyetli olabiliyor.

Yalnızca İzmir’e gidiş bile 300-400 Lira ortasında değişebiliyor. Bilet almak imkansız olmuşken kendi aracınızla gitmek de artık imkansız hale geliyor. Akaryakıt fiyatlarındaki artışlar artık şehirlerarası seyahat etmeyi de imkansız hale getiriyor.

Bir cevap yazın