Özer Hurmacı futbola geri dönüyor

Almanya’da başladığı futbolda, Türkiye mesleğine Ankaraspor formasıyla adım atan Özer Hurmacı ortalarında Fenerbahçe ve Trabzonspor ‘un da yer aldığı birçok kulüpte forma giymişti. Son olarak TFF 1. Lig takımı Bursaspor’un formasını terlettikten sonra emekli olan Özer Hurmacı yeşil alanlara geri dönüyor.

Bursaspor’a geri dönüyor

35 yaşındaki eski futbolcu mesleğinin son iki yılında oynadığı Bursaspor formasıyla yine alana çıkmaya hazırlanıyor. Bu dönem TFF 2. Lig’de çaba edecek olan Bursaspor’da Sportif Yönetici İsmail Ertekin, Özer Hurmacı ile ilgili açıklama yaptı.

“Özer Hurmacı büyük olasılıkla bizimle birlikte olacak”

Ertekin eski oyuncuları Özer Hurmacı takımlarına katmalarının mümkün olduğunu belirterek, “Büyük olasılıkla da olacak. Özer’le görüştüğümüzde ‘Bana muhtaçlık varsa elimden geleni yaparım’ dedi. Şayet kondisyonu ve fiziği kâfi durumdaysa bizle birlikte olacaktır. Esasen seçeceğimiz de yok. Transfer tahtamız kapalı biliyorsunuz” sözlerini kullandı.

Son periyodunda takım dışı kalmıştı

Bursaspor’da iki yıl forma giyen deneyimli orta saha 2020-2021 dönemin son maçlarında takım dışı bırakılmış, ve mukavelesinin sona ermesinin akabinde yeni mukavele önerilmemesi nedeniyle ekipten ayrılmıştı. Bursaspor’dan ayrıldıktan sonra hiçbir kadroda forma giymeyen Hurmacı, 2022 Mart ayında emeklilik kararı almıştı.

45 maçta 6 gol, 4 asistle oynadı

35 yaşındaki futbolcu, Bursaspor formasıyla 45 maça çıkmış ve 6 gol, 4 asistlik performans göstermişti. Özer Hurmacı yeşil beyazlı gruba veda bildirisinde, “Her şey için teşekkürler büyük Bursaspor taraftarı. İki dönem boyunca yeşil-beyazlı formayı terletmek büyük bir gururdu” tabirlerine yer vermişti.

40 yaşına kadar oynamak istiyordu

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada futbolu en az 40 yaşına kadar oynama hayali olduğunu söyleyen Hurmacı, “Fiziğim de buna müsait. Dönem başında Muhteşem Lig’den bir kadroyla anlaşabilseydim ya da Bursaspor’da devam edebilseydim futbolu bırakmayacaktım. Bursaspor’un haricinde alt ligde diğer bir grupta oynamayacağımı daha evvel söylemiştim.

Plaj Futbolu Ulusal Ekibi’ne seçildi

Özer Hurmacı futbol mesleğini noktaladıktan sonra Plaj Futbolu Ulusal Grubu’na çağırıldı. Hurmacı, 25 Mayıs-2 Haziran 2022 tarihleri ortasında İzmir’de gerçekleştiren hazırlık kampında da yer aldı. (Ajansspor)