Kazımcan Karataş kimdir, mevkisi ne ve kaç yaşında? Kazımcan Karataş nereli, hangi takımlarda oynadı?

Altay altyapısından yetişen ve geride bıraktığımız dönemde sergilediği performansla transferin gözdesi olan Kazımcan Karataş’ın yeni durağı Galatasaray oluyor. Avrupa’dan birçok talibi olan, son olarak ismi Beşiktaş ‘la anılan Kazımcan için devreye giren Sarı Kırmızılılar, Altay ile bonservis konusunda mutabakata vardı. Aslan’ın kısa mühlet içerisinde transferi resmen duyurması bekleniyor. Bu son dakika gelişmesi sonrası genç yıldızın mesleğini merak eden Galatasaray taraftarı, google aramalarına başladı. Kazımcan Karataş kimdir, mevkisi ne ve kaç yaşında? Kazımcan Karataş nereli, hangi ekiplerde oynadı? sorularının karşılıklarını derledik.

Kazımcan Karataş kimdir, mevkisi ne ve kaç yaşında? Kazımcan Karataş nereli, hangi ekiplerde oynadı?

16 Ocak 2003’te İzmir’de dünyaya gelen Kazımcan Karataş, futbola Altay altyapısında başladı. Altay Spor Okulları’nda yetişen, akabinde altyapıya geçen ve Siyah-Beyazlı grubun her yaş kümesindeki ekiplerinde forma giyen, U17 ve U19 Ulusal Takımı’nın değişmez oyuncusu olan Kazımcan Karataş, Alanyaspor oynanan maçta Manchester United Scoutu Kristo Klibardi tarafından izlenmişti.

17 yaşında A kadro takımında baht bulan ve Siyah Beyazlı formayı giymeye başlayan Kazımcan, kendisinden beklenen çıkışı 2021/22 döneminde yaptı. Türk futboluna bugüne kadar sayısız oyuncu kazandıran Altay’ın son keşfi olan genç yetenek, döneme sol kanat ve santrfor olarak girdi. Mustafa Denizli’nin sol bekte talih verdiği ve devam eden süreçte bu mevkide vazgeçilmez olan Kazımcan, 23 resmi maça çıktı ve 1399 dakika vazife aldı, 2 asistle dönemi tamamladı.