İslami Dayanışma Oyunları’na 42 gün kaldı

Konya’nın mesken sahipliği yapacağı 5. İslami Dayanışma Oyunları 9-18 Ağustos tarihleri ortasında gerçekleştirilecek. Büyük heyecanla beklenen oyunlara 42 gün kaldı. Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, 5. İslami Dayanışma Oyunları’nın kentte bu vakte kadar düzenlenmiş en büyük tertip olacağına işaret ederek, gerekli tüm hazırlıkların yapıldığını vurguladı. Lider Altay, “Konya; müsamahanın, kardeşliğin, barışın sembolü olan bir kent. 56 ülkeden kentimize gelecek atletleri ağırlamak için hazırız. İnşallah 42 gün sonra Türkiye’deki en büyük tertiplerden birini yapmış olacağız. 3 bine yakın atletin iştiraki ile 10 gün sürecek oyunlar, İslam dünyasının en muhteviyatlı ve en büyük tertibi olacak. İslam ülkeleri ortasında kardeşliği, birliği ve beraberliği tesis etme ismine bu tertibin ehemmiyeti çok büyük” diye konuştu.

Konya’nın milletlerarası çapta büyük tertiplere konut sahipliği yapmaya alışık bir kent olduğunun da altını çizen Lider Altay, “Dünya Belediyeler Birliği, Türk Dünyası Belediyeler Birliği üzere milletlerarası kuruluşlarla kıymetli tertipler yapıyoruz. Artık de inşallah tüm İslam dünyasının gözü kulağı Konya’da olacak. Memleketler arası tertip deneyimimizle, spor altyapımızla bu değerli tertibi en hoş halde tamamlayacağız. Kentimize kazandırılan bu tertip ve tesisler sebebiyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Kasapoğlu’na bir defa daha teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

5. İslami Dayanışma Oyunları’nda atletler; atıcılık, atletizm, basketbol , bisiklet, bocce, cimnastik, eskrim, futbol , güreş, halter, hentbol, judo, karate, kick boks, masa tenisi, okçuluk, taekwondo, voleybol, yüzme, klasik okçuluk, para-atletizm, para-masa tenisi, para-okçuluk para-yüzme üzere kollarda yarışacak.

İHA