Beşiktaş’ta Koray Yağcı gerçekleri! İşte ayrılma sebebi

Sadece Beşiktaş ’ta değil, Türk futbolunun genelinde yaşanan santrfor krizine karşın, siyah-beyazlı ekibin altyapısında 9 sene forma giyen Koray Yağcı’nın sürpriz ayrılığı taraftarın yansısını çekerken, Milliyet bu vedanın perde gerisine ulaştı.

Siyah-beyazlı idare, 19 yaşındaki Koray’ı geçen dönem tecrübe kazanması için kiralık göndermek istedi. Lakin golcü oyuncu kendisine güvendiğini belirterek grupta kalmayı tercih etti ve 36 maçta 21 gol kaydetti. A ekip takımına alınması beklenen Koray’ın hakkında hazırlanan teknik raporlar nedeniyle üst yapıya çıkamadığı belirlendi.

Hem özkaynak hem de üst yapıdaki teknik adamların son birkaç dönemdeki raporları doğrultusunda hareket etmek zorunda kalan idarenin o dönemki isimlerinden Fırat Fidan’ın geçen dönem Koray’la yaptığı görüşmede, “Sen yalnızca futbolcu olarak değil, karakter olarak da uygunsun. Senin bir sene kiralık oynayıp kendini geliştirmen mesleğini farklı bir yere getirir” dediği öğrenildi.

U19 ekibinde uygun bir dönem geçiren Koray Yağcı mesleğini farklı bir kulüpte sürdürmeye karar verererek Beşiktaş’a veda etti. Hatayspor’a gitmesi beklenen Koray’ın ayrılırken yaptığı konuşmada, “Düzenli oynayabileceğim bir gruba giderek ileride tekrar Beşiktaş’a dönmeyi istiyorum. Bende çok emeğiniz var” sözlerini kullandığı aktarıldı.

KILIÇSOY’A KAMP ŞANSI

Koray Yağcı ile vedalaşan Beşiktaş’ta U19 ekibinde forma giyen bir öteki genç yetenek Semih Kılıçsoy’un kamp takımında yer alacağı öğrenildi. Valerien Ismael’in yakından takip ettiği 17 yaşındaki golcü futbolcuyu kampa götürülecek gençlerin en başına yazdığı belirlendi. (Skorer)