Yatırımcılar için 8 milyar doların kilidini açabilecek hamle!

CNBC, dünyanın en büyük bitcoin fonunu yöneten varlık yöneticisinin bir atılımı hakkında rapor yayınladı. Rapora nazaran bir fonun ETF’ye dönüştürülmesini onaylamaya ikna etmek maksadıyla geçen hafta Menkul Değerler ve Borsa Kurulu ile özel olarak bir ortaya gelindi.

Yatırımcılar için 8 milyar doların kilidini açabilecek hamle!

CNBC tarafından sağlanan 24 sayfalık bir sunuma nazaran, Grayscale Bitcoin Trust’ı NYSE tarafından süreç gören bir ETF’ye dönüştürmek, bitcoin’e erişimi genişletecek ve yatırımcılar için 8 milyar dolara kadar bedel sağlayacak.

Bunun nedeni, GBTC koduyla tanınan tröstün, 2021’in başından bu yana destek varlığı fiyatında ortalama %25 indirimle süreç görmesi. Şirket, bu indirimin dönüşümle birlikte ortadan kalkacağını sav ediyor.

CEO Michael Sonnenshein liderliğinde Grayscale, ABD düzenleyicisine birinci spot tabanlı bitcoin ETF’yi onaylaması için baskı yapıyor. Varlık yöneticisi, ProShares dahil rakiplerin vadeli süreçlere dayalı bitcoin ile süreç gören fonlar için onay kazandığını söylüyor. SEC’in vadeli süreçlere dayalı eserlerle bitcoine dayalı eserlerden daha rahat olduğunu tez ediyor. Spot tabanlı bir bitcoin ETF, dijital varlıkların benimsenmesinde değerli bir kilometre taşı olacak, zira onları pay senedi olarak süreç gören tanıdık bir zarf içinde sıradan yatırımcılara açacak.

Bir cevap yazın