Windows 11 Build 25163 Yeni Özelliklerle Yayınlandı

Windows 11 Build 25163, yeni bir misyon çubuğu özelliği de dahil olmak üzere birkaç yenilikle birlikte Dev Channel kullanıcılarına ulaştı. Yeni test derlemesiyle birlikte ayrıyeten yerleşik Windows paylaşım penceresi aracılığıyla belgeleri keşfetmenize ve daha fazla aygıtla paylaşmanıza imkan tanıyan yenilikler sunuluyor.

Build 25163, misyon çubuğuna çok sayıda öğe eklememize müsaade veren yeni bir özellik getiriyor. Microsoft daha evvel vazife çubuğunun bilhassa alan kısıtlı olduğunda daha üretken ve daha düzgün bir iş akışı sunmak için sıfırdan oluşturulduğunu belirtmişti.

Windows 11’in misyon çubuğu rastgele bir form faktörüne basitçe ahenk sağlayabiliyor. Hudutlu alan nedeniyle varsayılan olarak misyon çubuğunda görünmeyebilecek uygulamaları görmek için ok simgesine tıklayabilirsiniz.

Microsoft ayrıyeten gelişmiş bir belge paylaşım tecrübesi sunmaya başlıyor. Belge paylaşım özelliği, yerleşik paylaşım penceresini kullanan Explorer, Fotoğraflar, Xbox ve öteki Windows uygulamaları aracılığıyla çalışmakta.

Son olarak, mahallî bir belgeyi direkt OneDrive ile paylaşmak için yeni özellik daha kullanıma açıldı. Bunu yapmak için Belge Gezgini’nde yahut yerleşik paylaşım kullanıcı arabirimini kullanan öbür uygulamalarda rastgele bir belgeyi ve akabinde maksat olarak OneDrive’ı seçin. Paylaşım kullanıcı arabiriminde OneDrive’ı seçtiğinizde belgeyi direkt OneDrive’a yükleyebilirsiniz. Windows 11 Build 25163 ile yapılan tüm değişikliklere bu irtibattan ulaşabilirsiniz.