Ünlü Youtuber: ”2,8 milyon dolarlık LUNA yatırımım 1000 doların altına düştü!”

JJ Olatunji olarak da bilinen tanınan İngiliz YouTuber KSI, Terra’nın ( LUNA ) ünlü sahiplerinden biridir.

KSI, 11 Mayıs’ta YouTube kanalında Do Kwon’un çöken kripto para ünitesi Terra’ya yapmış olduğu 2,8 milyon dolarlık yatırımın kıymetinin tek bir günde 1000 doların altına yeni bir düşük düzeye düştüğünü duyurdu.

Ünlü Youtuber: ”2,8 milyon dolarlık LUNA yatırımım 1000 doların altına düştü!”

LUNA, kısmen Terraform Labs tarafından geliştirilen algoritmik stabilcoin TerraUSD’nin sabit bedelini yahut 1 dolarlık sabit bedelini müdafaasına müsaade vermek için geliştirilmiş bir kripto para ünitesidir.

Bununla birlikte, 9 Mayıs’ta UST istikrarını kaybetti ve o vakitten beri düşmeye devam etti, şu anda lakin 38 sentte duruyor. UST ve LUNA ortasındaki ilgi nedeniyle, latte fiyatı 9 Mayıs’ta 62 dolardan bugün lakin 1 sente düştü.

KSI, yatırımının artık kıymetsiz olduğunu söylüyor

İki kanalının toplamında yaklaşık 40 milyon takipçisi olan YouTuber KSI, Terra’ya yatırım yapma tecrübesinden öğrendiği birtakım şeyleri tartışmak için kripto odaklı Twitter hesabına gitti. KSI, “Bu LUNA alımına 2,8 milyon dolar koydum ve pahası 50 binden az. Lakin sorun değil zira ölmedim. Ailem, arkadaşlarım ve güçlü iş ahlakım var, haha” diye tweet attı.

Lakin KSI, dünden evvelki gün LUNA kayıplarıyla ilgili bir güncelleme yayınladı ve 3 milyon doların üzerindeki bedelinin artık yalnızca birkaç yüz dolar pahasında olduğunu belirtti.