Telegram Premium fiyatını açıkladı!

Rus yazılımcı Pavel Durov tarafından 2013 yılında yaratılan Telegram, son devirlerin en çok indirilen toplumsal medya platformlarından biri olmaya devam ediyor. Uygulama içerisinde bulunan ve başka chat uygulamalarında olmayan anket, sticker, kanal üzere özellikler sayesinde ağır ilgi görmüştü. Artık ise Telegram Premium ile kullanıcılarına çok daha fazlasını sunuyor.

Telegram Premium olmak isteyen kullanıcıların ise akıllarına gelen birinci soru ‘fiyatı ne kadar?’ oluyor. Dünya çapında aylık 4,99$/5,49€ karşılığı bulunan bu fiyat her ne kadar fiyat ucuz görünse de 4,99$ fiyat etiketinin bizdeki karşılığı yaklaşık 86 TL.

Sadece Premium üyelere sunulan işte o özellikler!

Artık reklam yok: Telegram sponsorlu bildirileri genel ve büyük kanallarda göstererek şirket maliyetlerinin bir kısmını karşılıyordu. Telegram Premium özelliğini kullanan kullanıcılar artık bu reklamlara maruz kalmayacak.

Hareketli Profil Resmi: Premium kullanıcılar artık görüntüler ya da hareketli animasyonları kullanarak profillerine renk katabilir. İstediğiniz içeriği kullanarak tüm kullanıcılar ortasında fark yaratabilirsiniz.

4 GB evrak yükleme: Birçoğumuz için telegram görüntü ve fotoğraf kalitesini düşürmediği için tercih edilen bir uygulamadır. Artık ise Premium kullanıcılara özel olarak 4 GB evrak yükleme ile daha çok ilgi odağı olacak üzere görünüyor.

Daha Süratli İndirmeler: Premium aboneler, medya ve evrakları mümkün olan en yüksek süratte indirebilecek. Sınırsız bulut depolamanızdaki her şeye ağınızın yetişebildiği kadar süratli erişebilirsiniz.

Artan Limitler: Premium ile 1000’e kadar kanalı takip edebilir, her biri 200’e kadar sohbet içeren 20’ye kadar sohbet klasörü oluşturabilirsiniz. Ayrıyeten rastgele bir Telegram uygulamasına dördüncü bir hesap ekleyebilir, ana listede 10 sohbeti sabitleyebilir ve 10’a kadar favori çıkartma kaydedebilirsiniz. Bunlara ek olarak daha uzun bir biyografi yazabilir ve içine bir irtibat ekleyebilirsiniz. Benzeri halde Premium, medya altyazılarına daha fazla karakter eklenmesine de müsaade verecek. 400’e kadar favori GIF ile rastgele bir bildiriye cevap vermek artık daha eğlenceli olacak. Son olarak, Premium kullanıcılar 20 adede kadar genel t.me irtibatı ayırabilecek. Bu da oluşturduğunuz rastgele bir kümesi yahut kanalı kısa ve özlü bir kontakla öne çıkarmaya yardımcı olacak.

Benzersiz çıkartmalar ve yansılar: Olağan kullanıcılarda olmayan düzinelerce çıkartma, Premium kullanıcıların hizmetine sunulacak. Bu premium çıkartma koleksiyonu, Telegram sanatkarları tarafından aylık olarak güncellenecek. Ayrıyeten Premium kullanıcılar için ekstradan 10 farklı emoji de yer alıyor.

Sohbet idaresi: Premium özelliği ile kapalılık ve güvenlik açısından sohbeti arşivleyebilir, sessize alabilir hatta ağır sohbet listeleri sıralayabilirsiniz. Ayarlardan kişiselleştirebileceğiniz birçok sohbet ayarı da tekrar premium kapsamda sunulacak.

Premium Rozetler: Tüm premium kullanıcılar, sohbet listesinde, sohbet başlıklarında ve kümelerde isimlerinin yanında görünen bir Premium özel rozeti alacak. Bu rozet ile Telegram’ı desteklemeye yardımcı olduklarını ve özel özellikleri birinci alan kulübün bir kesimi olduklarını gösterebilecekler.

Premium Uygulama Simgeleri: Premium, kullanıcıların kişiliklerine yahut duvar kağıtlarına daha güzel uyması için Ana Ekranlarına ekleyebilecekleri yeni simgeler getiriyor.

Telegram, dünya çapında 700 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu da duyurdu. Şirket, uygulamasının reklamını yapmak için hiçbir vakit para ödemediği ve sırf ağızdan ağza tavsiyelere güvendiği için bu dönüm noktasından bilhassa gurur duyuyor. Tüm bu özelliklere sahip olmak istiyorsanız yeni gelen 8.8 güncelleme sürümünü indirdikten sonra ayarlardan Telegram Premium özelliğini seçip süreçleri gerçekleştirmenin kâfi. Bu özellikler sizi tatmin etti mi? Fiyatı uygun mu? Neler düşünüyorsunuz bizimle yorumlarda paylaşın.