Son dakika: Jason Denayer, Galatasaray’dan 10 milyon Euro istedi! Fark 2 milyon Euro…

Belçikalı stoper Jason Denayer’i takımına katmak isteyen Galatasaray bu transferde kıymetli bir aralık kat etti. Pazar günü, Galatasaray Kulübü ismine Cenk Ergün, Kilyos’ta 26 yaşındaki oyuncu ile bir ortaya geldi. İstanbul’a hem tatil hem de alış veriş yapmak için gelen Denayer’in iki farklı devirde kiralık olarak oynadığı G.Saray’dan 4 yıllık mukavele karşılığı beklediği toplam sayı 10 milyon… Lyon ile mukavelesi biten ve bonservisi elinde olan Denayer, dönem başına 500 bin Euro imza parası talep etti.

KAÇIRMAK İSTEMİYORLAR

Yıllık fiyat olarak da 2 milyon Euro talep eden futbolcunun imza parası da eklendiğinde 4 yıl için sarı kırmızılılara maliyeti 10 milyon Euro oldu. Denayer üzere deneyimli bir futbolcuyu bedelsiz takımına katma bahtı olan Galatasaray ise bu transferi olumlu sonuçlandırmak ismine ağır bir mesai harcamaya başladı. Sarı kırmızılı idare, Denayer’in Premier Lig, İskoçya ve Fransa üzere kıymetli arenalarda gösterdiği başarılı mesleği göz önüne alarak bonservis bedeli olmayan bu futbolcuyu muhakkak kaçırmak istemiyor. Biraz fedakarlık yapmaya karar veren idare Belçikalı oyuncuya 8 milyon Euro’luk paket sunacak. Denayer’e imza parası dahil olmak üzere yıllık 2 milyon Euro sunulacak. Sarı kırmızılıların böylelikle toplam teklifi ölçüsü 8 milyona çıkarken, Denayer’in talep ettiği sayıyla ortadaki fark 2 milyon Euro oldu.

ABDÜLKERiM’DE birinci GÖRÜŞME

G.Saray sol ayaklı yerli bir stoper takımına katmak ismine Abdülkerim Bardakçı için birinci görüşmeyi yaptı. Ayrıyeten geçen dönemin devre ortasında Antalya’ya gelen 30 yaşındaki orta saha Fernando ile görüşüldüğü tabir edildi. (Hürriyet)