Son dakika haberi! Fenerbahçe’de tam mesai! Jorge Jesus etkisi

Yeni dönem hazırlıklarını bir haftadır sürdüren Fenerbahçe ’de Jorge Jesus rüzgarı şimdiden esmeye başladı. Hazırlıklarını Samandıra’da yürüten sarı-lacivertlilerde Portekizli çalıştırıcı isminden kelam ettirmesini bildi.

Futbolcular çift idmanla günleri geçiriyor. Bir idman ortalama 2.5 saat sürüyor. Her antrenman öncesi bir toplantı yapılıyor. Toplantı sonrası bir salon çalışması oluyor ve çabucak ardından oyuncular alana iniyor. Sabahtan akşama ağır bir 5 saat mesai gerçekleşiyor. Alana çıkıldığında tempolu dayanıklılık koşuları dikkat çekiyor. Yorucu bir program olsa da futbolcular asla şikayet etmiyor. Tam aksisi Jorge Jesus’un bu sistemi, çalışma usulü ve bağlantısı futbolcular da hürmet uyandırmış durumda. Ayrıyeten Samandıra’da hocanın en yakınında Operasyon Yöneticisi Mario Branco bulunuyor. Teknik menajer Mehmet Aurelio ise genelde oyuncularla irtibatta takviye veriyor. Jorge Jesus, oyuncularla daima yakın temasta. Herkesin fikrini almayı önemsiyor ve irtibata açık. Jorge Jesus’un birinci günden itibaren gerek grupla gerek takımıyla gerek profesyonellerle ve gerekse de medyayla kurduğu irtibat takdir topladı.

İLK MAÇ BUGÜN

2022-23 dönemine hazırlanan Fenerbahçe’de birinci hazırlık maçı bugün oynanacak ve Fenerbahçe’nin Youtube kanalından yayınlanacak.. Sarı-lacivertliler bugün saat 18.00’da Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde Kuzey Makedonya şampiyonu KF Shkupi ile karşılaşacak. Jorge Jesus, birinci maçına çıkacak. Jesus’un bu uğraşta tüm futbolcularına talih vermesi bekleniyor. (Milliyet)