Son dakika haberi! Fenerbahçe’de golcü planlaması

Serdar Dursun ve Mergim Berisha’yı kazanmaya çalışan teknik yönetici Jorge Jesus, Samatta ve Valencia’nın performans durumlarına nazaran transfere karar verecek.

Sol kanat, ön libero ve kaleci mevkilerine oyuncu arayan Fenerbahçe ’de, santrfor için nasıl bir yol izleneceği merak ediliyor.

Teknik yönetici Jorge Jesus öncelikle sarı lacivertli kadrodaki oyuncuları değerlendirmeyi amaçlıyor.

Uygun maliyetinin yanı sıra, geçtiğimiz dönem sarı lacivertli ekibin en çok gol atan futbolcusu pozisyonunda olan Serdar Dursun’un, geniş takımda yer alması kesin gözüküyor.

Mergim Berisha hazır geldi!

Redbull Salzburg’dan transfer edilen ve beklentilerin çok altında kalan Mergim Berisha’nın kamp performansı ise yakından takip ediliyor. Müsaadeli olduğu periyotta sıkı çalışan 24 yaşındaki santrfor, Jesus’un karşısına en hazır gelen isimlerden biri oldu.

İlk haftada gösterdiği performansla beklenti oluşturan Kosova asıllı Alman futbolcu, Jesus’un gruplarında vakit zaman ikili santrfor tercih etmesi nedeniyle de motivasyonunu yüksek tutuyor.

Redbull Salzburg’da çift santrfor oynayarak güzel bir performans gösteren Berisha, Portekizli teknik adamın gözüne girmek için ağır uğraş sarf ediyor.

Samatta kalabilir

67 yaşındaki teknik adam, Valencia ve sarı lacivertli gruba dönen Samatta’nın da durumlarını kıymetlendirecek. Bu iki oyuncudan bilhassa Samatta, bonservis bedeli ve maaşı nedeniyle kıymetli bir maliyet oluşturuyor.

Bu nedenle 29 yaşındaki futbolcudan birinci kademede yararlanmaya çalışılacak.

Bu mevkiden en az bir yahut iki futbolcu ile yolların ayrılması halinde transfer konusunda daha net hareket edilecek. (Trtspor)