Son dakika: Galatasaray’da Pasquale Sensibile, 4 ayda 12 milyon TL alıp gitti!

Başkan Dursun Özbek idaresinde yeni bir yapılanmadan geçen Galatasaray ’da Burak Elmas periyodunda gelen sportif yönetici Pasquale Sensibile ile yollar, beklendiği üzere ayrıldı.

Geçen dönemin ikinci yarısında vazifeye başlayan sportif yönetici Sensibile’ye bu ayrılık için 660 bin Euro’luk tazminat ödeneceği öğrenildi. Sarı kırmızılılar, mali olarak sıkıntı bir devirden geçerken, 50 yaşındaki İtalyan Futbol adamına ödenecek olan tazminat dikkat çekti.

Galatasaray’da 17 Şubat’ta misyona gelen ve yalnızca 123 gün çalışan Sensibile’ye yaklaşık olarak 12 milyon lira ödenecek.

GÜNLÜK MALİYETİ NEREDEYSE 100 BİN LİRA

Hürriyet’in haberine nazaran; Galatasaray Kulübü, Sensibile’ye böylelikle misyonda kaldığı her gün için neredeyse 100 bin TL ödemiş olacak. Sarı kırmızılılarda bununla bir arada yeni dönem formaları 800 TL’den satışa sunulurken, Sensibile’nin tazminatının yaklaşık 15 bin forma parasına denk olması dikkat çekti.

Sarı kırmızılılarda daha evvel danışmanlık için prensipte el sıkışılan Luis Campos tarafından getirilen Sensibile, yalnızca bir sefer GS TV’ye çıkmıştı. Geri planda kalmayı tercih eden İtalyan futbol adamı, son devirde ise güzelce gözden kaybolmuştu. Galatasaray taraftarları dün ayrılık kararının resmen duyurulmasıyla toplumsal medyada bu duruma büyük reaksiyon gösterdi.

TORRENT 1.5 MİLYON EURO TAZMİNAT İSTİYOR

Torrent’in ise kontrat feshi için avukatı ile görüşmeler start aldı. Torrent’in ayrılık ismine avukatına yetki verdiği ve kontratındaki 1.5 milyon Euro’luk tazminat bedelinin tamamını istediği ortaya çıktı. İspanyol teknik adamın avukatı ile de görüşen Galatasaray peşin ödeme ile bu sayısı aşağı çekme ya da 1.5 milyon Euro’yu 10 eşit taksitte ödeme seçeneklerini sundu.

Torrent de görüşmeler için dün İspanya’dan İstanbul’a döndü. Torrent’in mukavele feshi süreçlerinin tamamlanmasının akabinde prensip mutabakatına varılan yeni teknik yönetici Okan Buruk ile 2 yıllık resmi mukavele imzalanacak.

FUTBOLUN YENi İŞVERENİ ERGÜN

Sensibile ile yollarını ayıran Galatasaray’da yeni sportif yönetici Cenk Ergün oldu. Resmi duyurunun akabinde açıklamalarda bulunan Ergün, şöyle konuştu: “Tekrar kulübüme hizmet verme talihini yakaladığım için çok memnunum. Kulüpten ayrılmadan evvel de birebir durumdaydım. Yeniden tekrar futbol operasyonları, idarenin ve Sportif A.Ş.’nin öngördüğü formda uygulamak üzere vazifeye geldim. Florya’nın A’dan Z’ye idareye karşı sevk ve yönetimini sağlamakla vazifeliyim.

ÖNCELiK ORTADA

Galatasaray’ın takımında bizimle devam edecek olan birçok oyuncu var. Fakat bunların dışında eksik bölgelerde birinci çalışmaları yapacağız. Birinci etapta orta saha için çalışmamız olacak. Her ayrılık Galatasaray Kulübü’nde kalbimizi kırar lakin bu profesyonel futbol. (Hürriyet)