Son dakika! Galatasaray’da Kerem Aktürkoğlu’nun menajerinden transfer açıklaması

Gelecek dönem için çalışmalarına başlayan Galatasaray ‘da Kerem Aktürkoğlu’nun geleceği merak edilirken, yıldız futbolcunun menajeri Dr. Erkut Söğüt, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Tribal Football’a konuşan Dr. Erkut Söğüt, Kerem Aktürkoğlu’na çok ilgi olduğunu belirterek, “Kerem Aktürkoğlu’na çok ilgi var. Türkiye 4. liginden geldi. Başakşehir’deydi lakin A Kadro’da oynama fırsatı bulamadı. Yani alt liglerde üç yıl oynadı ve sonra Galatasaray’a geldi. Yavaş yavaş onu ekibe adapte ettiler ve bu yıl Galatasaray ve Türkiye için birinci 11’de yer aldı. Türkiye liginde en çok resmi maça çıkan oyuncu oldu. Zihniyet açısından inanılmaz bir çocuk, her vakit gelişmek ister. Onunla çalıştığım için hakikaten çok memnunum.” dedi.

Premier Lig iddiaları

Milli futbolcunun Premier Lig’de forma giyip giyemeyeceği hakkında ise Erkut Söğüt, “Bir gün oynayacak. Bugün hakikat vakit mı bilmiyorum. Ben bir futbol uzmanı değilim. Hangi ligde oynayabileceğini asla yargılayıp söylemem. Ben daha çok mukaveleler ve marka oluşturma konusunda uzmanım. Takımımda bu işler için uzmanlar var. Onun her geçen gün geliştiğini söyleyebilirim.” kelamlarını lisana getirdi.

“Salah yahut Kevin De Bruyne’ye benzetiyorum”

Kerem Aktüroğlu’nu dünya yıldızı futbolculara benzettiğini de belirten Erkut Söğüt, “Onu Salah ya da Kevin De Bruyne üzere bir oyuncuya benzetiyorum. Her gün kendini geliştiren oyuncular. Bu zihniyete sahip oldukları için kendilerine bedel katan, daha düzgüne giden oyuncular. Her dönem daha çok gelişiyorlar. Kerem de bu türlü. Her geçen gün daha da uyguna gidiyor. Bu yüzden bir gün en yeterli ekiplerde oynayacağına eminim.” sözlerini kullandı.

Geçtiğimiz dönem Sarı-Kırmızılı forma ile 51 maça çıkan genç futbolcu, 13 gol ve 12 asistlik performans göstermişti.