Son dakika Galatasaray transfer haberi! Varsa yoksa Jason Denayer

İki farklı devirde kiralık olarak Galatasaray forması giyen Jason Denayer, Lyon’la mukavele yenilemedi ve Fransız grubundan ayrıldı. Bu süreçte Sarı-Kırmızılılar’la irtibata geçen Belçikalı savunmacının, İstanbul’a gelmesi transfer savlarını güçlendirdi. 11 Haziran’da Eşref Hamamcıoğlu ile girdiği seçimi kazanan lider Dursun Özbek, Denayer’i fırsat transferi olarak görüyor.

500 bin Euro…

26 yaşındaki oyuncu ile temaslar kurulurken, ortadaki sayı farklılıklarının çok yüksek olmadığı öğrenildi. Deneyimli stoperin yıllık 2 milyon Euro istediği, Cim Bom’un ise birinci etapta 1.5 milyon Euro’dan 3 yıllık kontrat önerdiği gelen haberler ortasında.

Marcao giderse kesin gibi!

Bu hafta içerisinde tecrübeli futbolcuyla resmi görüşmelerin yapılacağı kaydedilirken, Marcao’nun da ayrılık ihtimalinin kuvvetlenmesi sonrasında, Galatasaray’ın transferde iştahının kabardığı belirtiliyor. Marcao’nun transferi katılaşırsa Denayer için tüm koşullar zorlanacak.

Yeniden dönmek istiyor

2015-2016 ve 2017-2018 dönemlerinde iki farklı devirde kiralık olarak Sarı-Kırmızılı formayı giyen Belçikalı futbolcu, kısa müddette taraftarın sevgilisi olmuştu. Galatasaray, Denayer’in grupta kalmasını istese de 2018’de City, deneyimli oyuncuyu Lyon’a 10 milyon Euro’ya satmıştı. Hatta transferin meçhul olduğu süreçte 26 yaşındaki futbolcunun, Galatasaray’ı havaalanında beklediği manzaralar de çok konuşulmuştu. Şu anda İstanbul’da olan başarılı stoperin tekrar Cim Bom’a dönmeye çok sıcak baktığı gelen haberler ortasında.