Son dakika Fenerbahçe transfer haberi! Flaş Willian Arao hamlesi

Fenerbahçe idaresi, Jorge Jesus’un raporu doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdürüyor. Sarı-Lacivertliler, Portekizli hocanın sisteminde çok değerli bir yeri olan 6 numara durumuna destek yapmak için büyük gayret harcıyor.

GÖRÜŞMELER TIKANDI

Yönetim, Jesus’un listesinin birinci sırasında olan William Carvalho için Real Betis’le pazarlıklarını yaklaşık 20 gündür sürdürüyordu. Lakin alınan bilgilere nazaran görüşmeler büyük oranda tıkandı. Portekizli futbolcu ile el sıkışan Fenerbahçe, İspanyol kulübüne 3.5 milyon Euro’luk teklif yapmıştı. Fakat Betis, Carvalho’nun mukavelesindeki çıkış hususu olan 7 milyon Euro’dan aşağıya inmeyince şu an itibariyle pazarlıklar durma noktasına geldi. Sarı-Laciverliler bunun üzerine Jesus’un listesinin ikinci sırasındaki William Arao ile temaslara sürat verdi. Brezilya grubu Flamengo’da forma giyen yıldız futbolcu, Jesus’un eski öğrencisi. 29 yaşındaki Arao’nun kulübüyle mukavelesi 31 Aralık 2023’te sona erecek. Alınan bilgilere nazaran Flamengo, Brezilyalı futbolcu için 5 milyon Euro talep ediyor.

PAZARLIKLAR SÜRÜYOR

Fenerbahçe’nin 3 milyon Euro’luk teklif yaptığı ve pazarlıkların sürdüğü öğrenildi. İdare C planı olarak gördüğü Vinicius Souza için de her an resmi teşebbüslere başlayabilir. Kısa müddet içinde Belçika kulübü Lommel’le temas sağlanması ve Sambacı için teklif yapılması bekleniyor.

6 YILDIR FLAMENGO’DA

Sao Paulo altyapısında futbola başlayan Arao akabinde Corinthians, Portuguesa, Chapecoense, Atletico Mineiro ve Botafogo formalarını giydi. Yıldız futbolcu 2016 yılından bu yana Flamengo’da vazife yapıyor. (Takvim)