Son dakika Fenerbahçe transfer haberi! Attila Szalai’ye dev talip: Paris Saint-Germain

Attila Szalai ve Kim Min-jae’nin geleceği merakla bekleniyor. İdare, Abdülkerim Bardakçı transferi sonrasında bu ikiliden birini, âlâ bir transfer bütçesi oluşturmak için satmayı planlıyordu. İkilinin ismi birçok kadroyla anılırken, Szalai’yi için devreye giren son grup bomba tesiri yarattı: PSG! Fransız grubu şu anda savunmasını güçlendirmek için İnter’le Milan Skriniar pazarlığı yapıyor. Bu transferi bitirmeye yakınlar. Lakin Presnel Kimpembe konusunda yaşanacak gelişmeler, bir stoper daha almalarını gerektirebilir.

Campos istiyor

Kimpembe için Premier Lig’den grupların yanı sıra Real Madrid devrede. Fransız grubu, düzgün bir teklif gelmesi halinde 26 yaşındaki savunmacıyı gönderecek. Geçen dönem Galatasaray ’da Burak Elmas’ın danışmanlığını yapan ve yeni periyotta PSG’de misyona başlayan Luis Campos’un, Kimpembe’nin alternatifi olarak Attila Szalai’yi belirlediği öğrenildi. Campos’un bu tercihinde; Kimpembe üzere Szalai’nin de solak olması, potansiyelinin yüksekliği, bilhassa Macaristan formasıyla büyük rakiplere karşı sergilediği performanslar değerli etken oldu.

Lugano’yu almışlardı

PSG’nin 24 yaşındaki defans oyuncusu için birinci teklifinin 15 milyon Euro olacağı öne sürüldü. Fenerbahçe ise bu sayısı olabildiğince üst çekmeye çalışacak. Fransız devi, 2011 yılında da Sarı- Lacivertliler’in defanstaki en kıymetli ismi olan Diego Lugano’yu 3 milyon Euro’ya takımına katmıştı.