Son dakika | Beşiktaş transfer haberi: Adrien Tameze harekatı

Yeni dönem öncesi transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş , İtalya’da son periyodun en tanınan isimlerinden birine yöneldi. Birçok ekibin takımına katmak istediği Verona’dan Adrien Tameze için Beşiktaş’ın da devrede olduğu aktarıldı.

La Gazzetta dello Sport, bilhassa geride kalan dönemde Igor Tudor’un idaresindeki Verona’da dikkat çeken oyuncu için 5 kadronun devrede olduklarını belirtti. Bunlar İtalya’dan Napoli, Fiorentina, Monza ve Şampiyonlar Ligi bileti almış bir kadro daha biçiminde açıklanırken ülke dışından ise Beşiktaş’ın transfer için istekli olduğu söz edildi. Siyah-Beyazlılar için Tameze’nin öncelikli maksat olarak görüldüğü belirtilmekte.

İşte Verona’nın bonservis talebi

2020’nin yaz transfer periyodunda 3.9 milyon euro bonservis bedeliyle Nice’ten Verona takımına katılan 28 yaşındaki oyuncu için İtalyan takımı, 7-10 milyon euro aralığında bir fiyat talep ediyor. Mukavelesi Haziran 2024’te bitecek Tameze için bu seviyede bir teklifin kabul göreceği aktarılmakta.

Verona’nın satışına sıcak bakacağı Tameze konusunda en istekli taraf olarak Beşiktaş aktarılırken bu doğrultuda görüşmeler de başlamış durumda.

Bu dönem Verona formasıyla toplam 40 maçta forma giyen orta saha oyuncusu; 4 gol, 2 asistlik de skor katkısı sağladı.