Snoop Dogg NFT gelirlerinden memnun, yeni NFT’ler yolda!

Amerikalı rapçi Snoop Dogg, çeşitli eserler için yeni ticari markalar için müracaatta bulunduktan sonra, takas edilemez jetonlara ( NFT’ler ) ve meta data kaynaklarına hakikat girişlerini genişletmeye devam ediyor.

Snoop Dogg NFT gelirlerinden mutlu, yeni NFT’ler yolda!

Gerçek ismi Calvin Broadus olan Snoop Dogg, geçtiğimiz hafta Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi’ne (USPTO) UNCLE SNOOP ve UNCLE SNOOP’S için müracaatta bulundu.

Başvuru, lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis tarafından 20 Haziran’da bir tweet’te açıklandı. Uygulamanın giysi, şapka, ayakkabı, sanal esrar ve sigara eserler üzere dijital koleksiyonları kapsayacağı tabir edildi.

Müracaat onaylanırsa, müzisyen dijital yahut fizikî eserlere bağlanan sigara eserleri, evvelden sarılmış kenevir sigaraları, güç içeceklerini NFT jetonları olarak sunabilecek.

Snoop’un artan NFT katılımı

Snoop Dogg, NFT’lerin ve metaverse’nin ortaya çıkışından bu yana, farklı yaratıcılarla işbirliği yapmaya devam ederek, konsepti benimseyen ünlüler ortasında yer alıyor.

Örneğin, rapçi Bored Ape Yacht Club NFT’lerine sahip ve Ethereum’a dayalı The Sandbox ve Cardano’da Clay Nation üzere projelerle işbirliği yaptı.

Müzisyenler, bilhassa NFT’ler aracılığıyla, klâsik akış gelirlerinin yanı sıra farklı bir gelir elde etme metoduna sahipler. Blockchain teknolojisi, sanatkarların fiyatlandırmalarını denetim etmelerine ve sadık hayran kitleleriyle ilişki kurarken telif hakkı kazanmalarına imkan tanıyor.