Slack Huddles, Görüntülü Sohbet Özelliği Kazandı

Slack tarafından Frontier konferansında Huddles özelliği için büyük güncellemeler duyuruldu. Slack Huddles, manzaralı sohbet ve ekran paylaşımı yenilikleriyle Microsoft Teams ve Zoom‘a meydan okuyor.

Grup sohbetleri varsayılan olarak sırf sesli sohbetler olarak başlayacak olsa da görüntü özelliğini de açabileceksiniz. Görüntü toplantıları farklı bir pencerede açılabilecek ve art planınızı bulanıklaştırma seçeneğiniz olacak. Doğal ki görüntü sohbetlerinde emoji reaksiyonlarını kullanabileceksiniz. Konfeti ve el çırpma üzere yeni animasyon efektleri mevcut. Çıkartmalar sayesinde kullanıcılar, örneğin sıradaki konuşmak istediklerini yahut bir dakikalığına klavyeden uzağa gideceklerini herkese gösterebilecekler. Bir çıkartma eklerseniz, siz kaldırana kadar ekranda kalacak.

Yenilenen küme toplantıları, çok bireyli ekran paylaşımını destekleyecek. Birkaç kişi birebir anda ekranlarını paylaşabilecek ve bu da evraklar ve sunumlar üzerinde birlikte çalışmayı kolaylaştıracak. Ayrıyeten, muhakkak bir şeyi tartışırken paylaşılan ekranlar üzerinde çizim yapabilir ve görsel bir yardım olarak canlı imleç özelliğini kullanabilirsiniz.

Her Huddle sohbeti ayrıyeten özel bir sohbet dizisi alacak. Bu, küme sohbeti sona erdikten sonra Slack’te korunacak lakin küme sohbetlerinin kendileri kaydedilmeyecek.

Slack kullanıcı geri bildirimlerini dinledikten sonra tüm Slack gruplarına aşağıdaki özellikleri de sunmaya hazırlanıyor:

  • Tek tıklamayla hafif video
  • Çok şahıslı ekran paylaşımı, çizim ve imleçler
  • Emojiler, reaksiyonlar ve “çıkartmalar” ile dolu eğlenceli, rahat bir atmosfer
  • Kanala otomatik olarak kaydedilen ileti dizisi