Samsung Galaxy S22 Ultra, S22+ ve S22 ile Karanlık Ortamda Kamera Deneyimi

Gökyüzünde yıldızların olduğu etkileyici bir gece görüntüsü hayal edin. Gözünüzü çevirdiğiniz her yerde adeta büyülü, kusursuz bir manzara. Gecenin büyüleyici hoşluğunu yakalamak için akıllı telefonunuzu gökyüzüne doğrultuyorsunuz. İşte tam o anda, akıllı telefonunuzun bu olağanüstü görüntü için tatmin edici bir görsel sunamadığını fark ediyorsunuz.

Samsung Galaxy S22 serisi aygıtlar, tam da bu durumu yaşayanlar için tasarlandı. Galaxy S22 serisinin S21 ve S21+’dan yüzde 23 daha büyük sensör boyutu, uyarlanabilir Piksel Teknolojisi ve Nightography üzere ihtilal niteliğindeki özellikleri sayesinde akıllı telefonun kamerası çok daha fazla ışık alabiliyor, detayları aktarabiliyor ve karanlık ortamlarda dahi içeriği daha çarpıcı hale getirecek biçimde yakalayabiliyor.

Fotoğraflar: Taylan Çıdam

Peki, Samsung Galaxy S22 serisinin daha geniş sensör ve ‘Uyarlanabilir Piksel’ teknolojisi, gece fotoğrafçılığında kullanıcılara ne üzere avantajlar sunuyor? Samsung Galaxy S22 Ultra, S22+ ve S22’nin donanım ve yazılım teknolojileri, kusursuz bir ahenk içinde çalışarak akıllı telefonun daha fazla ışık almasını sağlıyor. En küçük detayları ve renkleri en doğal haliyle yakalayarak düşük ışıkta dahi adeta bir fotoğraf makinesine dönüşüyor. Bu sayede, gece ne kadar karanlık olursa olsun çekilen her kare zaten aydınlanıyor.

Galaxy S22+ ve S22, harikulâde görseller yakalamaya yardımcı olmak için güçlü 50 MP ana kamera, 10 MP telefoto lensler ve 12 MP ultra geniş lenslerle donatıldı. Yıldızların altında olduğunuz bir gece, kıyıda oturduğunuzda ya da gece seyahati yaparken kentin siluetine hayran kaldığınızda yeterli fotoğraflar çekmek için artık aydınlatılmış bir ortam gerekmiyor. Yapay Zekâ (AI), ‘VDIS’ teknolojisi ve ‘Otomatik Çerçeve’ özelliğinin yarattığı mükemmeller sayesinde Galaxy S22 Ultra, S22+ ve S22, kamera odağını, ışığı ve renkleri otomatik olarak ayarlayabiliyor. Hareket halindeyken yahut ışık kaynağı yokken dahi keskin bir içerik yakalamaya imkan sağlıyor. Galaxy S22 Serisi, çektiğiniz fotoğraf ve görüntülere, portre modu, objeyi art plandan ayırarak öne çıkaran Yapay Zeka dayanaklı ‘Stereo Derinlik Haritası’ üzere özellikler sayesinde yeni bir boyut getiriyor.

Mükemmel gece fotoğrafları çekmek için ışık suratında 4nm işlemci gücüne sahip Samsung Galaxy S22 Ultra, S22+ ya da S22, en ileri teknolojileri kullanıcılarla buluşturuyor. Sezgisel, yaratıcı ve harikulâde teknolojilere sahip Galaxy S22 serisi, gece fotoğrafçılığında herkesi bir profesyonele dönüştürmek için kimi ipuçları da sunuyor;

Telefonunuzu sabit tutun ya da tripod kullanın: Çekimlerinizi yaparken, bir tripod kullanın ya da akıllı telefonunuzu sabit tutmaya çalışın. Bu sayede çekim esnasında teknik uzmanlığını kullanması için kameranıza gerçek ortamı sağlamış olacaksınız.

Fotoğraflar: Taylan Çıdam

Gecenin karanlığını avantaja çevirin: Samsung Galaxy S22 Ultra, S22+ ve S22’nin karanlık ortamlar için sunduğu sezgisel teknolojiler gece fotoğrafçılığı için en uygun açıları size sunacak.

Elinizdeki materyalleri en âlâ biçimde kullanın: S22 Ultra, S22+ ve S22’nin ileri seviye kamera özelliklerinden en güzel biçimde faydalanmak için, tüm özellikleri ve fonksiyonları tanıyın. Bırakın telefonunuz gecenin hoşluğunu görüntülemek için dışarı çıktığınızda size rehberlik etsin ve galeriniz en hoş görsellerle dolsun.

Samsung Galaxy S22 Serisi Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Satın Almak İçin Tıklayın