SafeMoon 2022’de yaklaşık %80 değer kaybetti! V2 geçişi durumu düzeltir mi?

Binance Akıllı Zinciri ( BSC ) üzerindeki bir altcoin projesi olan merkezi olmayan finans ( DeFi ) tokeni SafeMoon’un kıymeti, tokene daha fazla ilgi uyandırmak için lanse edilen bir ağ yükseltmesine karşın değerli ölçüde düşmeye devam etti.

SafeMoon 2022’de yaklaşık %80 kıymet kaybetti! V2 geçişi durumu düzeltir mi?

SafeMoon’un kıymeti, 1 Ocak 2022 ile 19 Haziran ortasında %78,8 düşüşle 0,000002285 dolardan 0,0000000003635 dolara düştü. Tokenin fiyatı, Mart ayı sonlarında kimi kıymetli kısa vadeli yararlar elde etmesine karşın dar bir aralıkta süreç görmeye devam ediyor.

SafeMoon YTD fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Fiyat düzeltmesi, genel kripto para piyasası ile irtibatlıdır. Bununla birlikte SafeMoon, daha fazla kullanıcı çekmenin yanı sıra gelecek için farklı gelişmelerin kilidini açarken kripto para ünitesinin kalitesini, güvenliğini ve erişilebilirliğini artırmayı amaçlayan V2 yükseltmesinden geçti.

SafeMoon tartışmaları

Ayrıca proje son vakitlerde, bir halı çekme planı olduğu tezleri ortasında özgünlüğü hakkında artan sorularla karşı karşıya kaldı. Argümanlardan kimileri birinci olarak Coffeezilla olarak bilinen YouTuber Stephen Findseisen tarafından öne sürüldü.

Daha sonra ise, Findseisen’in eski SafeMoon pazarlama yöneticisi Ben Philips tarafından sav edilen bir pompala ve boşalt planını ortaya çıktı. Planın 12 milyon dolara kadar olan fonları içerdiği sav ediliyor.

Philips, SafeMoon’u pompalamakla suçlanıyor. Zira teze nazaran Twitter takipçilerine “dipten satın al” iletisi ile tokenin paha kazanmasını sağlayarak, daha sonra şişirilmiş bir fiyata satarak kendisine milyonlarca dolar kazandırıyor.

Token etrafında yükselen tartışmaların ortasında, o zamanki SafeMoon Lider Yardımcısı Charles Karony , projenin yatırımcılardan davalarla karşı karşıya olduğu bir devirde vazifesinden istifa ettiğini de ayrıyeten belirtelim.

analistler, yatırımcılara SafeMoon’un potansiyel bir dolandırıcılık olduğu konusunda bir ihtarda bulunmuştu.

Zira tekrar diğer bir davada SafeMoon, Menkul Değerler ve Borsa Kurulu maddelerine uygun olarak menkul değer olarak tanımlanmayan tokenleri yasa dışı olarak satmakla suçlanıyor.