Red Bull Mind The Gap, Türkiye’deki kaykay severleri buluşturdu

Türkiye’nin en keyifli ve güçlü kaykay müsabakası Red Bull Mind The Gap, Dünya Kaykay Günü’nde dört farklı noktada profesyonel ve amatör atletleri bir ortaya getirdi. İştirakçilerin en güzel performanslarını göstermeye çalıştığı Red Bull Mind The Gap, İstanbul ( Beşiktaş ), İzmir (Bostanlı Demokrasi Parkı), Ankara (Gençlik Parkı) ve Bursa’da (Mihraplı Park) ‘mesafe geçişi’ formatında düzenlendi.

Katılımcıların yaptıkları hareketin yaratıcılığı, zorluğu ve gerçekleştirdikleri zıplayışa nazaran puan aldıkları uğraş sonunda dört kentte dört başka şampiyon aşikâr oldu. Eş vakitli olarak gerçekleştirilen Red Bull Mind The Gap’in İstanbul ayağında Halis Kara, Ankara ayağında Deniz Yılmaz, İzmir ayağında Okan Pörçek ve Bursa ayağında da Serkan Zeki Öztürk birinciliğe ulaştı.

10 yıl evvel ABD’nin Atlanta eyaletinde bir atlet projesi olarak hayata geçen Red Bull Mind The Gap, bugüne kadar 15’ten fazla sefer düzenlenen bir aktiflik zincirine dönüştü. Bu zincirin yeni halkası olan Türkiye’de Dünya Kaykay Günü’nde birinci olan atletler sürpriz ikramların de sahibi oldu.