Realme GT 2 Master Explorer Edition’ın fiyatı da özellikleri de netleşti

Çinli teknoloji şirketi Realme’nin yeni amiral gemisi GT 2 Master Explorer Edition, uzun müddettir teknoloji dünyasının gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Bilhassa sahip olduğu LPDD5x bellek ile bu teknolojiyi kullanan birinci akıllı telefon olmayı başaran Realme GT 2 Master Explorer Edition, Çin’de bulunan bir perakende mağazasının girişinde yer alan posterle kendini ifşa etmiş oldu.

Posterde yer alan bilgilere nazaran 3998 Yuan karşılığında satılan telefonun global pazardaki fiyatının da bu düzeylerde olması bekleniyor. Yuan dolar çevirisini yaptığımız vakit karşımıza çıkan yaklaşık 600 dolarlık fiyat, bir amiral gemisi için de çok olağan bir düzey olacaktır.

Realme GT 2 Master Explorer Edition’ın fiyatı da özellikleri de netleşti

Gelelim artık telefonun özelliklerine. 6,7 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğünde AMOLED panele sahip olan telefonun ekran yenileme suratı ise 120Hz olacak. Gücünü Qualcomm’un en yeni amiral gemisi olan Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alan telefonun art yüzeyinde 50MP + 50MP + 2MP’lik üçlü bir kamera dizilimi kelam konusu. Telefonun ön yüzeyinde ise 16MP’lik tek bir lens bulunacak.

Meraklılarının karşısına 8GBRAM + 128GB dahili depolama alanı, 8GB RAM + 256GB dahili depolama alanı ve 12GB RAM + 256GB dahili depolama alanı seçenekleriyle çıkacak olan telefonun, giriş paketinin yaklaşık 600 dolardan satışa sunulacağını bir defa daha hatırlatalım.