Petrolul Ploieşti, yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor

2021-2022 döneminde Romanya 2. Lig’inden 1. Lig’e yükselen Petrolul Ploieşti kulübü, dönem başı kampını Kocaeli’de geçiriyor. Rumen grubu, 19 maçta aldığı 16 galibiyetle geçirdiği uygun dönemin akabinde 1. Lig’de de büyük oynamak istiyor. 30 Haziran’a kadar hazırlıklarını Kocaeli Edis Spor Kompleksi’nde sürdürecek olan Petrolul Ploieşti’nin teknik yöneticisi Nicolae Constantin, “Burası, hazırlık maçı da yapabileceğimiz çok âlâ bir yer” tabirlerini kullandı.

“Biz bir tarih kulübüyüz”

Romanya 1. Ligi’ne yeni yükselmiş olsalar bile esaslı tarihleri olduğunu söyleyen Nicolae Constantin, “Tarihimiz çok eski, çok taraftarımız ve çok şampiyonluklarımız var. Biz de alışılmış ki onların önünde gayeleri üst çekmek için elimizden geleni yapacağız. Biz o denli yeni çıkmış bir kadro sayılmayız, zira tarihimiz var. Biz bir tarih kulübüyüz. Onun için gayelerimiz var” sözlerini kullandı.

“Bizim ligimiz Türkiye Ligi’nden daha iyi”

Romanya ve Türkiye ligleri kıyaslandığında Romanya’nın bir adım önde olduğunu söyleyen Constantin, “Lige baktığımız vakit, bizim ligimiz Türkiye Ligi’nden daha düzgün bir lig. Avrupa’da 6’ncı lig olarak gözüküyoruz. Ama ulusal grup olarak baktığımız vakit Türk ulusal ekibi ve Rumen ulusal grubu tıpkı ayarda diyebilirim” dedi.

İHA