Pedallar Anadolu’nun zirvesinde dönecek

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun 2022 yılı faaliyet takviminde yer alan ‘Erzurum Palandöken MTB CUP XCO C2’, 23 Haziran 2022 tarihinde Büyükşehir Belediyesi Ejder 3200 Tesislerinde yapılacak.

Erzurum Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü’nün dayanaklarıyla gerçekleştirilecek olan MTB Cup için geri sayım başladı.

Ev sahibi Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, Kazakistan, Azerbaycan, İran, Belarus’tan pedallar Anadolu’nun tepesinde görücüye çıkarak. Bisiklet atletleri olimpiyat puanı almak için ter dökecek.

Hazırlıklar tamamlandı

Türkiye Bisiklet Federasyonu Lideri Emin Müftüoğlu’nun Memleketler arası Bisiklet Birliği (UCI) ikili diyalogları sonucu Erzurum’a alınan ve 22-23 Haziran 2022 tarihinde Kiremitliktepe MTB Cup ve ‘Palandöken MTB Cup’ yarışları için tüm hazırlıklar tamamlandı. Türkiye Bisiklet Federasyonu Erzurum Vilayet Temsilcisi ve Bisiklet Federasyonu Dağ Bisikleti Teknik Şura ve Organizsayon Komite üyesi Mustafa Kocaman, artık Erzurum’a konukları beklediklerini söyledi.

Bisiklet dünyasının Erzurum sevinci

Olimpiyat puanı vermesi nedeni ile Erzurum Palandöken MTB Cup yarışlarının çok kıymetli bir yere sahip olduğunu belirten Erzurum Bisiklet Vilayet Temsilcisi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Dağ Bisikleti Teknik Heyet ve Tertip Komite üyesi Mustafa Kocaman, tertiplerin Erzurum’a verilmesinin sevincini yaşadıklarını söyledi.

İHA