Mi Smart Band 7, Avrupa’da Piyasaya Sürüldü

Mi Smart Band 7, Avrupa’da piyasaya sürüldü. Xiaomi’nin yeni giyilebilir aygıtı, yakın vakitte Infocomm Media Development Authority (IMDA) ve NCC üzere çeşitli sertifika sitelerinde görülmüştü.

Xiaomi, yeni fitness bilekliğini Mayıs ayı içerisinde Çin’de piyasaya sürmüştü. Çinli şirket, artık aygıtın NFC olmayan versiyonunu Avrupa’da piyasaya sürdü. Smart Band, 1.62 inç AMOLED “Always-On” ekrana sahip olacak. Ayrıyeten aygıtın, tek bir şarj ile 14 güne kadar pil ömrü sağladığı tez ediliyor.

Xiaomi Mi Smart Band 7

Xiaomi’nin yeni giyilebilir aygıtının NFC’siz standart versiyonu, Avrupa’da 59.99 €’luk fiyat etiketiyle kullanıcılara sunuluyor. Xiaomi, yeni giyilebilir aygıtını altı farklı renk seçeneği ile piyasaya sürüyor. Bu renk seçenekleri; siyah, mavi, yeşil, turuncu, pembe ve beyaz olacak formda sıralanıyor.

Mi Smart Band 7, 192×490 piksel çözünürlük, 500nit zirve parlaklık ve 326ppi piksel yoğunluğu ile 1.62 inç AMOLED Always-On ekrana sahip olacak. Giyilebilir aygıt, yüzün üzerinde özelleştirilebilir bant yüzü içeriyor. Aygıtta ayrıyeten, kalp atış suratı sensörü, bayan sıhhati takibi ve uyku izleme özelliklerinin yanı sıra, SpO2 sensörü de dahil olmak üzere çeşitli sıhhat izleyicileri yer alıyor. Aygıt tıpkı vakitte, atlama, jimnastik ve tenis üzere sporlar da dahil olmak üzere 120 spor modunu destekliyor.

Son olarak giyilebilir aygıtın, NFC ve Bluetooth v5.2 teması özellikleriyle birlikte geleceğini belirtelim. Aygıtın ayrıyeten 5ATM’ye kadar suya güçlü olduğunu da ekleyelim.