Menemen’de yaz spor kursları başlıyor

Menemen Belediyesi, her yaz olduğu üzere bu yaz da çocukların ve gençlerin tatillerini daha verimli geçirmeleri hedefiyle yaz spor okullarına kayıt almaya başladı. Kayıtları başlayan yaz spor okullarında çocuklar, hem güçlerini atacak ve eğlenceli vakit geçirecek hem de spor yeteneklerini keşfedecek.

Menemen Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından, 8 farklı spor tesisinde düzenlenecek yaz spor okulları çerçevesinde; futbol , basketbol , voleybol, yüzme, tekvando, kick boks, güreş, jimnastik, satranç, judo ve tenis branşlarında eğitim verilecek. Ayrıyeten özel çocuklar da yeniden yüzme, basketbol ve voleybol kurslarından yararlanabilecek.

Kurslara kayıt yaptırmak isteyenler, 444 80 08 telefon numarasından ve Gölpark, Kent 2 Spor Salonu ve Menemen Belediyesi Ek Hizmet Binasından müracaat yapabilecekler.

Çocukları makûs alışkanlıklardan uzak tutup spor yaparak sağlıklı yaşamalarının temel maksat olduğunu kaydeden Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, “Çocuklarımızın yaz tatillerini en güzel halde değerlendirmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Bu yıl 11 farklı branşta yaz spor okulumuz hizmet verecek. Çocuklarımızın gelecekte hem sağlıklı büyümelerini hem başarılı bir atlet olmalarını istiyoruz. Yaz Spor Okullarına gelen çocuklarımızın performansını yakından takip edeceğiz. Yetenekli gençlerimizi bünyemize katacağız. Geleceğin şampiyonları Menemen’de yetişecek. Tüm çocuklarımızı kurslarımızdan faydalanmaya davet ediyorum” dedi.

İHA