Mecnun Otyakmaz: İhtiyacımız olan bölgelere, her takımdan oyuncu alabiliriz

Sivasspor Lideri Mecnun Otyakmaz, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

Yeni TFF ve Kulüpler Birliği idareleriyle birlikte kulüplerin meselelerinin çözüleceğini düşündüğünü söyleyen Mecnun Otyakmaz, “Öncelikle Ahmet Ağaoğlu’na teşekkür ediyoruz. Çok ağır bir emek verdi. Sorunlu bir süreçti. Seçimler, istifalar oldu. MHK, hakemler, yayın gelirleri, bu mevzularda çok büyük emeği var, kendisine teşekkür ederiz. Ayrıyeten Ali Koç lidere güzel olsun. Önümüzde yeniden kuvvetli bir süreç var. İnşallah sıkıntılarımızın çözüleceğini düşünüyoruz. Hem TFF hem de Kulüpler Birliği’nin yeni idaresi sıkıntıları çözecektir. Bizim gündemimiz yalnızca seçimdi. Onun dışında öteki bir şey konuşmadık” diye konuştu.

“FAJR İLE DEVAM ETMEK İSTERDİK. LAKİN O FİYATI, O YAŞTAKİ BİR OYUNCUYA VERMEMİZ ÇOK MÜMKÜN DEĞİLDİ”

Takımın değerli isimlerinden Fayçal Fajr’ın Al-Wahda’ya imza atmasını da pahalandıran Otyakmaz, “Önemli bir kaybımız oldu Fajr ile ilgili. Bizim sayımızın çok üstünde bir sayı teklif edilince Arabistan’a imza attı. Devam etmek isterdik. Lakin o fiyatı, o yaştaki bir oyuncuya vermemiz çok mümkün değildi. Münasebetiyle ona muvaffakiyetler diliyoruz. Çalışmalar devam ediyor. Hocalarımızın yanına geçeceğiz. Telafi edecek portföy elimizde var. İnşallah bunları gerçekleştireceğiz” halinde konuştu.

“İHTİYACIMIZ OLAN BÖLGELERE, HER EKİPTEN OYUNCU ALABİLİRİZ”

Beşiktaş ‘ta forma giyen Salih Uçan’ın yanı sıra transferde ismi kırmızı-beyazlı takımla anılan İtimat Yalçın ve Oğuzhan Özyakup ile ilgili sorulan soru üzerine Otyakmaz şu yanıtı verdi:

“Rıza hocamız, Beşiktaş topluluğundan gelen bir teknik yönetici. Münasebetiyle öbür ekiplerle olduğu üzere Beşiktaş ile de aramız düzgün. Bu türlü bir tasarruf olursa, fiyatlar da bize uygun olursa gereksinimimiz olan bölgelere, her kadrodan oyuncu alabiliriz. İstek hocanın Beşiktaş ile o denli bir görüşme yaptığını düşünüyorum. Bana bir şeyler söyledi. Lakin pek olacak bir şey yok diye düşünüyorum.”

Olgucan KALKAN – Ali DANAŞ / İSTANBUL,(DHA)