Kriptodan ettiği zararı kapatmak için kuyumcu soydu!

Geçen hafta boyunca kripto para piyasasını saran büyük çöküş, Bitcoin’e ( BTC ) yatırım yapanlar da dahil olmak üzere birçok yatırımcının ağır kayıplar yaşamasına sebep oldu. Kimi yatırımcılar ise, ziyanlarını kapatmak için yasa dışı yollara başvurdu!

Kriptodan ettiği ziyanı kapatmak için kuyumcu soydu!

Bazı kripto yatırımcıları ziyanlarını kapatmak için yasa dışı yollara başvurdu! Bunlardan biri, 19 Haziran’da bir kuyumcu dükkanını soyup, yaklaşık 31,6 ons tartısında altın ve 50.000 dolar pahasında altın kolyeler çaldıktan 11 saat sonra Bangkok’ta tutuklanan 34 yaşındaki Tayland vatandaşı Montri.

Silahlı soygunla suçlanan Montri, hatası işlediğini kabul etti ve motosikletini dükkanın dışına nasıl park ettiğini, bir tabancayla içeri girdiğini ve konuta dönmeden evvel motosikleti saklayarak ganimeti alıp nasıl kaçtığını anlattı.

Rapora nazaran kuşkulu, polise son derece gerilimli olduğu belirtmiş ve kripto piyasası çöküşü sırasında Bitcoin’e yaptığı yatırımlardan son vakitlerde ağır kayıplar yaşadığını anlatmış. Dolayısı ile paraya çok gereksinimi olduğunu ve kuyumcu dükkanını bu nedenle soyduğunu söylemiş.

Kripto para piyasasına ne oldu?

Bir hafta içinde 370 milyar dolar kaybeden kripto piyasasının erimesi sırasında, Bitcoin 20.000 doların altına düştü ve 19 Haziran’da kısa müddetliğine 19.000 doların altında süreç gördü. Bu durum birtakım uzmanların 15.000 dolara kadar düşebileceğini kestirim etmesine yol açtı. Hatta kimileri 10.000 dolara düşeceğini dahi belirtti.

CompaniesMarketCap tarafından sağlanan datalara nazaran, bu çöküş sonrasında, amiral gemisi dijital varlık Bitcoin, piyasa bedeline nazaran global olarak en kıymetli birinci on varlık listesinden çıkarıldı ve şu anda 16. sırada yer alıyor.