Kayserispor’da Çağdaş Atan’la imzalar atıldı

Kadir Has Stadyumu’nda yapılan imza merasimine Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç, Kayseri 2’nci Hava Bakım Fabrika Müdürü ve Garnizon Kumandanı Hv. Tuğg. Haldun Taşan, Vilayet Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin, Kayserispor Lideri Berna Gözbaşı, Teknik Yönetici Çağdaş Atan ve protokol üyeleri katıldı.

Pandemi ve akabinde ekonomik krizlerin yaşandığını söyleyen Kayserispor Lideri Berna Gözbaşı, “Pandemi sürecinde yalnızca Kayserispor’da değil hem ülkemizde hem de dünyada spor dalı, gerek gelirlerin azalmasından gerekse de taraftar yokluğundan, dünyadaki krizlerin yayın gelirlerine yansımasından ötürü kesimimiz derin yaralar aldı. Biz her ne kadar hem geçmişi toparlayıp, hem aktüeli sürdürüp hem de geleceği inşa etmeye çalıştıkça bu kriz git gide günümüzde de oldu. Pandemi başka bir krizdi, pandemi sonrası hem dünya hem de ülkemizde ekonomik açıdan bütün dalları etkileyen yeni bir kriz periyodu başladı. Haliyle kulübümüzü her ne kadar borçsuz ya da sürdürülebilir hayatını devam ettirebilir kulüp haline getirmeye gayret gösterdikçe, dış etkenlerle ya da iç etkenlerle meselelerle boğuşmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz dönem hem ligde hem de Türkiye Kupası’nda yarıştık. Kupaya verdiğimiz değerle ligde ikinci yarıda biraz geriye düştük ve sonucunda Türkiye Kupası finalini oynadık. Kentimiz ismine 14 yıl sonra finale kadar yükselmek, bunu kulübümüz ve kentimize bu heyecanı yaşatmak bizim için bir gururdu. Gönül isterdi ki o kupayı da buraya getirelim, sevincimizi çok daha farklı sevinçlerle bitirelim ve Avrupa’ya gidelim lakin final maçlarında atmosfer farklı oluyor. Çok yaklaşmışken son 5 dakikada kupayı elimize alıp tekrar yerine bıraktık. Elbette sportif muvaffakiyet amacımızdan hiçbir vakit vazgeçmeyeceğiz fakat bir taraftan da bunun uğruna kulübün geleceğini yok etmek istemiyoruz” dedi.

“İnşallah hoş oyunlar ortaya koyarız”

Başkan Gözbaşı, Çağdaş Atan’la bu dönem daha hoş oyun oynamak istediklerini söyleyerek, “Çağdaş hocamla bir ortaya geldik. O bizim grup hakkında ne düşündüğünü söyledi. Bütün bu krizlerde yeterli olan tek şey Allah’tan, şurası bir takımımız var. Kendisi bize hali hazırda olan takımımızla ilgili fikirlerini anlattı. Çok da hoş bir sunum yaptı zira oldukça bir hocayla görüştüm. Ben de kulübümüzün durumunu açık yüreklilikle söyledim. Kendisi de zati bunu bilerek ve görerek söyledi ve hatta bu yılın sloganını da ‘Hayallerimiz bütçelerden büyük’ diyerek hepimizin gönlünü fethetti. İnşallah hocamla bu dönem evvel ayakta kalma, hayatta kalma daha sonra da yeniden hoş maçlar, hoş oyunlar ortaya koyarız. Hocama tekrar muvaffakiyetler diliyorum” tabirlerini kullandı.

“Hayallerimiz bütçelerden büyük”

Oyunlarına ve oyuncularına güvendiklerini söyleyen Kayserispor’un yeni Teknik Yöneticisi Çağdaş Atan da, “Şu an kendimi çok şanslı hissettiğimi söylemek istiyorum. Hepinizi burada görmek benim için ne kadar değerli bir kulübe geldiğimin ispatı. Ayrıyeten bu sıkıntı periyotta liderimizin anlattığı üzere etkilenen Kayserispor’un çok ağır bir dayanağın gerisinde olduğunu görüyorum şu an. Biz sunumumuzu yaptık. Oyunumuzu, hayallerimizi anlattık ve ‘Hayallerimiz bütçelerden büyük’ derken de biz her vakit futbolda oyunun gücüne inandık. Oyunun, oyuncuların bedelini, kulübün marka pahasını arttıracağına inanıyoruz. Çok yüksek rakamlı oyunculardan çok, aşikâr bir sistemin içinde elimizdeki mevcut takımla da hatta pahalarını arttırarak ayrıyeten akademiyle bir arada çalışarak. Burada çok önemli bir oluşum var. Kulüplerimiz artık yalnızca satın alarak yaşayamazlar. Satmamız gerekiyor bunu ticarete dönüştürmemiz gerekiyor. Bunlar futbolun gereklilikleri. Biz yıl sonuna rahat bir halde gemiyi yanaştırmak istiyoruz. Kendimize olan inancımız tam. Oyunculara olan inancımız tam. Biz çok çalışarak, âlâ bir oyun ortaya koyarak hem oyuncularımızın market pahasını arttıracağız hem de kulübümüzü rekabetçi yapıdan uzaklaştırmadan ligde rahat bir konunda seyretmesini sağlayacağız. Bizim emelimiz bu” dedi.

“Vekillerimizin ne demek istediğini hiç anlamadım”

Diğer yandan Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin’in, ÂLÂ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş ve CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık tarafından Kayserispor ve sponsorları ile ilgili tezlerini sorması üzerine karşılık veren Berna Gözbaşı, “Ben vekillerimizin ne demek istediklerini hiç anlamadım. Bizim kulübümüz ve sponsorlarımız ortasındaki tek ilgi yapılan sponsorluk faaliyetleri münasebetidir. Bunun da muahedesi ve kontratı her şeyi net ve açıktır. Onların gönderdiği ve bizim de gelen hesabımız belirlidir. Bizim hesabımızdan da nereye aktarıldığı çok net aşikardır. Ben de kendilerinden bu hususa açıklık getirmelerini soruyorum. İnsanları bu türlü şaibe altında bırakmak uygun olmamış. Tekraren denetlenen bir kurumun bir şeyi varsa çıkar aslında. Gelen para ve giden para açık ve nettir” tabirlerini kullandı.

KAYSERİ (İHA)