Jan Vesely adım adım Barcelona’ya! Ayrılık yakın

Başantrenörlük vazifesi için Dimitris Itoudis ile anlaşan Fenerbahçe Beko’da arka arda ayrılıklar yaşanırken, ekibin yıldız ismi Jan Vesely’de de flaş bir gelişme yaşandı.

Mundo Depotivo’da yer alan habere nazaran sportif olarak hayal kırıklıkları ile geçen dönemin akabinde Barcelona yeni takım yapılanması için harekete geçti. Ekonomik kısıtlamalardan ötürü, daha az para harcayarak rekabet gücünü korumak isteyen Katalan takımı, Jan Vesely’yi takımına katmaya çok yakın.

Daha düşük maaş

Çek basketbolcuyu “Avrupa’da son 10 yılın en güzel pivotları” ortasında gösteren haberin ayrıntılarına nazaran Vesely, Sarı-Lacivertli takımda kazandığından daha az bir maaş ile Barcelona’ya imza atacak.

Brandon Davies’in yerini dolduracak

Barcelona, başantrenör Sarunas Jasikevicius’un kontratını uzatmak istediği Brandon Davies’in bütün tekliflere karşın ekipten ayrılmaktaki kararı nedeniyle oluşan pivot boşluğunu Jan Vesely ile dolduracağı da belirtildi. Ayrıyeten Çek basketbolcu Tomas Satoransky’nin de kadroya dahil olacak olmasının Vesely’nin kararında tesirli olduğu aktarılanlar ortasında yer alıyor.

EuroLeague şampiyonluğunun mimarı

NBA mesleği sonrası 2014’te Fenerbahçe takımına katılan Vesely, Sarı-Lacivertli takımın uzun yıllardır vazgeçilmezleri ortasında yer alıyordu. Tarafatarların da ekipte en sevdiği isimlerin başında gelen Vesely, Fenerbahçe’nin 2017’de kazandığı EuroLeague şampiyonluğunun mimarları ortasında da yer alıyordu.

32 yaşındaki Çek basketbolcu EuroLeague’de bu dönem 13.6 sayı, 6.1 ribaund ve 2.5 asist ortalamaları ile uğraş etmişti.