iPhone rakibi Nothing Phone nihayet piyasaya sürüldü! İşte fiyatı

Aylarca süren beklemeden sonra, Nothing nihayet Nothing Phone isimli birinci akıllı telefonunu piyasaya sürdü. Öyleyse tüm özelliklerine ve özelliklerine detaylı olarak bir göz atalım.

Tasarımla başlayacak olursak, telefon iyasadaki öteki akıllı telefonlardan epey eşsiz. Şirket, bu aygıtı, akıllı telefonun içindeki donanımın oyuklarını ve ana çizgilerini ortaya çıkaran şeffaf bir art kapağa sahip hale getirdi. Akıllı telefonun en eşsiz özelliklerinden biri olan LED ışıklarıyla karşımıza çıkan, aygıtın sol üst köşesinde pak görünümlü bir kamera çıkıntısı mevcut. Nothing Phone (1), 900’den fazla LED’den oluşan bir Glyph arayüzü ile birlikte geliyor.

iPhone rakibi Nothing Phone nihayet piyasaya sürüldü! İşte fiyatı

Bu, temelde bir bildirim aldığınızı bildirmekten daha fazlasını yapabilen çok gayeli bir bildirim ışığı. Telefonunuzu şarj ederken ilerleme çubuğu fonksiyonu görebilir, bir aygıtın kablosuz olarak zıt şarj edildiğini gösterebilir ve ayrıyeten telefonunuz sessiz ve yüzü aşağı dönükken sizi kimin aradığını size bildirebilir. Ek olarak, farklı uygulamalarla uyumlu özel bildirim ışığı tertiplerine de sahip. Bunun dışında aygıt, birinci sınıf bir his veren düz alüminyum kenarlara sahip.

Cihazın ön tarafında, 120 Hz yenileme suratı sunan 6,55 inç OLED Full HD+ AMOLED ekran bulunuyor. 500 nit tipik parlaklığa, 1.200 nit zirve parlaklığa, HDR10+ takviyesine ve 10 bit renge sahip. Ekranın sol üst köşesinde ön kamera için bir delik bulunuyor ve Corning Gorilla Glass 5 müdafaasına ve ultrasonik ekran içi parmak izi sensörüne sahip. Ekranın etrafında dönen çerçeveler bile ekrana birinci sınıf bir görünüm kazandırıyor.

Cihaz, Adreno 642L GPU ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 778G+ yonga setine konut sahipliği yapıyor. 12 GB’a kadar RAM ve 256 GB depolama alanı ile yapılandırılmış olarak geliyor. Aygıt 4.500 mAh pil kullanıyor ve 33W süratli şarj dayanağı ile eşleşmiş. Fiyatlar ise bu biçimde:

Birleşik Krallık

8GB + 128GB – 399 £
8GB + 256GB – 449 £
12GB + 256GB – 499 £

Cihaz birinci sefer 16 Temmuz’da Kiosk, Covent Garden’da satın alınabilecek. Akabinde telefon 18 Temmuz’da ortak perakende mağazalarına ulaşacak. Şirket, akıllı telefonun Avrupa, Asya vb. öbür bölgelerdeki fiyatını ve kullanılabilirliğini şimdi açıklamadı.