iOS kullanıcıları için müjdeli haber geldi

Haziran ayı başında gerçekleşen Worldwide Developers Conference aktifliği kapsamında tanıtılan iOS 16 sürümü, o günden bu yana Apple kullanıcılarının en değerli beklentilerinden biri olmayı sürdürüyor. Bu yeni sürüme terfi edebilecek olan iPhone’ların kesin olarak ne vakit iOS 16’ya kavuşacakları hala netlik kazanmamışken, Apple’a yakınlığıyla bilinen ünlü gazeteci Mark Gurman en azından halka açık beta sürümü için bir tarih verdi.

Mark Gurman tarafından ortaya atılan teze nazaran, Apple iOS 16’nın geniş tabanlı beta çalışmasını bu hafta içerisinde tüm kullanıcılarının beğenisine sunulabilir. Pekala halka açık beta çalışması tam olarak ne manaya geliyor?

iOS kullanıcıları için müjdeli haber geldi

Apple iOS 16’yı tanıttığı tarihten bu yana, yeni sürümünün yalnızca aşikâr bir geliştirici kümesi tarafından test edilmesine müsaade veriyordu. İşte yeni beta sürümünün halka açılmasıyla birlikte artık dileyen bütün kullanıcılar Apple Beta Yazılım Programına iPhone telefonları üzerinden kayıt olarak sürece dahil olabilecekler.

Böylece halka açık beta sürümü geldiğinde tıpkı olağan güncelleme üzere kullanıcılar bu yeni sürümü yükleyebilecekler. Lakin burada asla unutulmaması gereken bir şey var. Bu sürümler hala tam ve en son sürümler değil. Bu sebeple de içlerinde bir sürü yanılgı barındırıyor. Aslında Apple’ın maksadı da kullanıcılardan gelecek geri bildirimlerle bu kusurların minimuma indirilmesi. Bu sebeple beta programlarına kayıt olurken ve telefonunuzu beta sürümüyle güncellerken 2 sefer düşünün.