Gözlüksüz 3D Deneyimi: Acer Predator Helios 300 SpatialLabs Edition

Acer bugün yaptığı açıklamayla oyun dünyasına gözlüksüz, stereoskopik 3D tecrübesini getiren Predator Helios 300 SpatialLabs Edition oyun dizüstü bilgisayarını duyurdu. Predator Helios 300 SpatialLabs Edition, SpatialLabs TrueGame platformu ile lansman sırasında 50’den fazla tanınan oyunu destekliyor. Ayrıyeten Acer önümüzdeki devirde yeni oyunlar konusundaki takviyelerinin süreceğini de paylaştı.

Acer, 3D oyun dizüstü bilgisayarının yanı sıra ince kasası ile dikkat çeken Predator Triton 300 SE oyun dizüstü bilgisayarı ile Predator XB273K LV ve Acer Nitro XV272U RV oyun monitörlerini de duyurdu.

Acer Inc Co-COO’su Jerry Kao, “Sektör başkanı gözlüksüz stereoskopik 3D özelliğine sahip yeni Predator Helios 300 SpatialLabs Edition ile oyun dünyasına yeni bir boyut katmanın heyecanını yaşıyoruz. Predator oyun dizüstü bilgisayarlarımızla, sürükleyici oyun tecrübelerinden oluşan yeni bir kategori yaratmayı umuyoruz” biçiminde konuştu.

Predator Helios 300 SpatialLabs Edition (PH315-55s), gözlüksüz, stereoskopik 3D oyun tecrübeleri sunan güçlü bir oyun dizüstü bilgisayarı. SpatialLabs TrueGame uygulaması ile oyuncular, desteklenen oyunları aygıt üzerinde 3D modunda, oyundaki ayrıntıların capcanlı olduğu bir biçimde oynayabiliyor. Oyunlarda odalar daha geniş, objeler nitekim daha katmanlı görünüyor ve özel gözlüklere gereksinim duymadan pürüzsüz ve gerçek vakitli olarak oyunlardaki maceralar daha heyecan verici hale geliyor.

Oyun dünyasına stereoskopik 3D tecrübesi getiren yeni bir uygulama olan SpatialLabs TrueGame, oyuncuların en sevdikleri oyunlardan gerçek manada keyif almalarını sağlıyor. Oyunların geliştiriciler tarafından çoğunlukla üç boyutlu düşünülerek oluşturulduğu düşünüldüğünde 3D’nin oyuna katabileceklerinin hududu olmadığı daha güzel anlaşılıyor. SpatialLabs, geliştiricilerin oyunlarda oluşturdukları her sahneye ve objeye derinlik hakkında verdikleri bilgileri oyunları stereoskopik 3D olarak sunmak için kullanıyor. Oyunculara en sevdikleri oyunlarla problemsiz bir tecrübe sunmak için piyasaya sürülecek 50’den fazla çağdaş ve klasik oyun ortasında her oyun başlığı için evvelce yapılandırılmış özel bir profil oluşturuluyor. Acer’dan yapılan açıklamaya nazaran önümüzdeki devirde sistemli olarak ek başlıklar için de platforma yeni profiller eklenecek.

SpatialLabs tecrübesi, göz izleme, stereoskopik 3D ekran ve gerçek vakitli sürece teknolojilerinin birleşimiyle hayata geçirildi. Predator Helios 300 SpatialLabs Edition oyun dizüstü bilgisayarının ekranı, üstüne optik olarak bağlanmış sıvı kristal bir merceksi lense sahip 15,6 inçlik UHD 2D panelden oluşuyor. Bu tasarım ile 2D ile stereoskopik 3D imgeler ortasında geçiş yapılabilen yenilikçi bir modül ortaya çıkıyor.

Bu heyecan verici gerçek vakitli 3D tecrübeleri desteklemek için Predator Helios 300 SpatialLabs Edition, 12. Jenerasyon Intel® Core™ i9’a kadar işlemciler ve NVIDIA® GeForce RTX™ 3080 Dizüstü Bilgisayar GPU’larından güç alırken, 32 GB DDR5-4800 bellek ve Raid 0 depolama özellikli PCIe Gen 4 NVMe SSD’ler sayesinde güçlü bir donanım ile kullanıcıların karşına geliyor. Acer’ın CoolBoost™ teknolojisi ve sıvı metal termal macun ile desteklenen aygıtta, 5. Kuşak AeroBlade™ 3D özellikli iki fanın dahil olduğu fan tertibi, sistemin serin çalışmasına yardımcı oluyor.

Windows 11 uyumlu dizüstü bilgisayar, Killer DoubleShot Pro ve Wi-Fi 6E (E2600+1675i) temasının yanı sıra harici monitörlere bağlanmak için bir HDMI 2.1 ilişki noktası, bir Thunderbolt™ 4 temas noktası ve iki USB 3.2 Gen 2 temas noktaları da dahil olmak üzere varlıklı ilişki noktası seçenekleri ile geliyor.

Predator Triton 300 SE (PT314-52s) ince dizaynlı dizüstü oyun bilgisayarı serisi, en yeni 12. Kuşak Intel Core işlemciler, NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi Dizüstü Bilgisayar GPU’ları ve 16:10 OLED panel seçenekleriyle yenilendi.

Dizüstü bilgisayar serisine 240 Hz’e kadar WQXGA panellere sahip yeni bir 16 inçlik bir model (PT316-51s) eklendi. NVIDIA G-SYNC® ve NVIDIA Advanced Optimus’u destekleyen aygıt, bu özellikleriyle kullanıcıların tekrar başlatmaya gerek kalmadan dahili grafikler ve harici grafikler ortasında dinamik olarak geçiş yapmasına imkan tanıyor.

Predator Triton 300 SE’nin özel tasarlanmış 5. Kuşak AeroBlade™ 3D fanları, Vortex Flow hava akışı yönlendirme teknolojisi ve sıvı metal termal macun içeren ortamı en yüksek performansta çalışırken bile sistemi serin tutabiliyor. Hem 14 hem de 16 inçlik modeller Intel Killer Wi-Fi 6E AX1675i ile süratli kablosuz ilişkiyi desteklerken, 16 inçlik model kablolu kontaklar için bir Intel Killer E2600 Ethernet denetleyicisi ile geliyor. Dizüstü bilgisayarlar, Thunderbolt™ 4, HDMI 2.1 ve USB 3.2 Gen 2 Tip-A varlıklı ilişki seçenekleriyle kullanıcılarının elini zenginleştiriyor.

Predator XB273K LV oyun monitörü, son teknoloji oyun tecrübesi arayan oyuncular için tasarlandı. 160 Hz yenileme suratına ve 0,5 ms karşılık mühletine (G’den G’ye) sahip 27 inç UHD (3840 x 2160), Agile-Splendor IPS panele sahip AMD FreeSync™ Premium monitör, bu sayede süratli hareket eden objeler ekranda yarışırken bile pürüzsüz ve yırtılmasız bir performans sunuyor. HDMI 2.1’i destekleyen monitör, Delta E < 1 ile yüksek renk doğruluğu özelliği ile VESA DisplayHDR 600 ve TÜV Rheinland Eyesafe® sertifikaları ile dikkat çekiyor.

27 inç ekranlı Acer Nitro XV272U RV oyun monitörü, WQHD (2560 x 1440) çözünürlük, 170 Hz yenileme suratı (hız aşırtmalı), 1 ms reaksiyon müddeti (G’den G’ye) ve daha yüksek okunabilirlik sağlayan düşük parlama paneli ile öne çıkıyor. VESA DisplayHDR™ 400 sertifikalı aygıtın Agile-Splendor IPS paneli, Delta E < 1 ile DCI-P3 renk gamının yüzde 95’ini destekliyor. Acer Nitro XV272U RV oyun monitörü AMD FreeSync Premium teknolojisini de desteklerken ve tıpkı vakitte TÜV Rheinland ve Eyesafe® sertifikaları ile geliyor.

  • Predator Helios 300 SpatialLabs Edition (PH315-55s), eylül ayında EMEA’da 3.299 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
  • 14 inçlik Predator Triton 300 SE (PT314-52s), haziran ayında EMEA’da 1.499 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
  • 16 inçlik Predator Triton 300 SE (PT316-51s), temmuz ayında EMEA’da 1.599 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
  • Predator XB273K LV, yılın üçüncü çeyreğinde EMEA’da 949 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
  • Acer Nitro XV272U RV yılın üçüncü çeyreğinde EMEA’da 399 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.