Gençlerbirliği, Metin Diyadin yönetiminde sahaya indi

Kırmızı-siyahlı grup, Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde 100. yılında birinci idmanına çıktı. Teknik Yönetici Metin Diyadin’in idaresinde yeşil alana çıkan takım, idmana ısınma hareketleri ile başladı. Geçen dönemin bitmesi ile transfer yapmadıklarını lisana getiren Diyadin, “Sezon başı prestiji ile birkaç ekip hariç herkeste bu türlü ezalar olabiliyor. Bu sorun bizde de var. Geçen sene de tıpkı şeyi yaşadık. Transfer yasağı da devam ediyor fakat gelecek hafta yasağın kalkacağına inanıyoruz. Bu doğrultuda transferler yapacağız. Onunla birlikte önümüzdeki yıla hem hazırlık hem de oradaki gayelerimizi göreceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

“Geçen sene bunu daha ağırını yaşadık”

Sezona hazır başlamak gerektiğini vurgulayan Diyadin, “Eksikler her vakit olur. Biz şu anda geride dursak da bazen 20 günde kat edemediğiniz arayı daha kısa müddette tamamlayabilirsiniz. Geçen sene bunu daha ağırını yaşadık. Önümüzdeki hafta tespit ettiğimiz oyuncuları da takıma katacağız. Sayısal manada çok fazla oyuncuyu ekonomik olarak katma imkanımız yok. Giden oyuncuların yerini doldurmayı planlıyoruz” sözlerini kullandı.

“Hedefler telaffuzlar ile değil icraatlar ile muhakkak olur”

Gençlerbirliği’nin 100. yılında telaffuzlardan daha çok ortaya konulan icraatın kıymetli olduğunu belirten Diyadin, “Gençlerbirliği için 100. yılı çok kıymetli. Amaçlar telaffuzlar ile değil icraat ile belirli olur. Onu da süreç içinde göreceğiz. Grubun hem mevcut oyuncuları hem de katılan oyuncuların ahengini süreç içinde konuşmak daha doğru” dedi.

“Kendi altyapısından sağlıklı bir halde oyuncu kullanabilen bir takım”

Altyapıda yetişen oyunculara geçen sene olduğu üzere bu sene de yer vereceklerini aktaran Diyadin, “Geçen sene 26 kişilik takımımız içinde 13 oyuncumuz altyapıdandı. Gençlerbirliği, o denli bir durum olduğunda kendi altyapısından sağlıklı bir halde oyuncu kullanabilen bir kadro. Oyuncu yeterlilikte olduktan sonra çok rahat kullanırız” diye konuştu. (İHA)