Gelişim Ligleri değerlendirme toplantısı online olarak yapıldı

Online olarak yapılan toplantıda 2022-2023 Gelişim Ligleri döneminde yapılması planlanan değişiklikler, dönem planlaması, oyuncu uygunlukları ve 2022-2023 dönemi için liglerin oynatılma temelleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Türk futbolunun gelişimini sağlama misyonu ile Futbol Gelişim Yöneticiliği tarafından “Antrenör Eğitimi” ve “Genç Oyuncu Gelişimi”ni bir ortaya getirecek yeni projenin ana çizgileri da kıymetlendirme toplantısında gençlik gelişim programı teknik sorumluları ile paylaşıldı.

Antrenörlerin “FGD Genç Oyuncu Gelişim Programı”nda yer alması ve genç kadrolarda çalışan antrenörlerin “FGD Antrenör Eğitim Programı” kapsamındaki eğitimlerine süreklilik kazandırılması maksadıyla TFF ile Muhteşem Lig , 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig kulüpleri ortasındaki iş birliğini artıracak program dahilinde özel çalışmalar yapılıyor. Gençlik gelişim teknik sorumlularına verilecek özel bir eğitim ile profesyonel kulüplerde misyon alacak gençlik gelişim teknik sorumlularının, kendi kulüplerinde çalışan ve FGD antrenör eğitim programlarına katılan tüm antrenörlerin kulüp ortamındaki faaliyetlerini gözlemlemeleri, değerlendirmeleri, mentörlük yapmaları ve gelişim süreçlerini Futbol Gelişim Yöneticiliği ile paylaşmaları planlanıyor.

TFF Futbol Gelişim Yöneticisi Oğuz Çetin, birinci etapta online olarak yapılan toplantıların kulüplerin gençlik gelişim programı teknik sorumluları ile yüz yüze bir ortaya gelerek devam edeceğini söyledi. Çetin, kulüplere bu toplantıların takvimi ile ilgili ilerleyen günlerde bilgilendirme yapılacağını belirtti.